Wiadomości

80 lat od Krwawej Niedzieli. Rocznica Rzezi Wołyńskiej

Mordowano dzieci, starców, kobiety, mężczyzn. Każdego. Wczoraj uczczono pamięć ofiar ludobójstwa na Wołyniu

Na swoim fanpejdżu o obchodach poinformował wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej – Roman Fritz.

Wczoraj polscy patrioci godnie uczcili pamięć pomordowanych w okrutny sposób Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Podczas konferencji prasowej wspomniałem, że obecna 80. rocznica ludobójstwa ze szczególnym okrucieństwem dokonana przez ukraińskich siepaczy na bezbronnych niewinnych Polakach jest pewnie ostatnią z okrągłych rocznic, którą mogą jeszcze obchodzić żywi świadkowie historii.

Poniżej w materiale video pełen zapis obchodów przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przypomnijmy, że 28 czerwca w Rybniku odbyła się konferencja poświęcona Rzezi Wołyńskiej właśnie, o czym pisaliśmy w artykule „To było ludobójstwo”. W Rybniku odbyła się konferencja dot. Rzezi Wołyńskiej. Historyk dr Lucyna Kulińska mówiła wówczas:

Cena za zabicie Polaka nie była zbyt wysoka. Równowartość 1000 zł, sto papierosów i litr wódki. Ludzi palono żywcem w kościołach, w stodołach. Takich miejsc, takich stodół było tysiące. A ci, którzy cudem uszli z życiem umierali z głodu, bo mordowano w większości tuż przed żniwami. Tych, którzy usiłowali wrócić po jedzenie także pozbawiano życia w bestialski sposób. Najczęściej umierały w tak kobiety, które starały się zdobyć jedzenie dla swych dzieci.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button