Wiadomości

Awantura o wynagrodzenie. W Pszowie radni nie chcieli podnieść pensji burmistrzowi

Zapłacą burmistrzowi tyle, co Trzaskowskiemu. W Pszowie pierwsza sesja rady miasta stała się areną gorącej dyskusji

Zaczęło się spokojnie. Podczas pierwszej sesji nowej Rady Miasta Pszów odbyło się kilka kluczowych wydarzeń. Po pierwsze, radni, którzy złożyli ślubowanie, otrzymali zaświadczenia o wyborze. Następnie wybrano nowego przewodniczącego rady. Marcin Grzenia, który był zastępcą przewodniczącego w poprzedniej kadencji, został wybrany jednomyślnie. Jego wybór poparł także nowy zastępca przewodniczącego, Czesław Krzystała, pokonując w głosowaniu radnego Marka Kolorza.

Grzenia podziękował za zaufanie i obiecał, że będzie starał się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. Podkreślił, że liczy na współpracę wszystkich radnych, opierając się na szacunku i zrozumieniu dla wspólnego dobra Pszowa.

Następnie przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyła zaświadczenie o wyborze nowemu burmistrzowi, Piotrowi Kowolowi, który wygłosił swoje przemówienie. Ten wyraził swoje zaangażowanie w służbę miastu i mieszkańcom oraz podkreślił, że będzie dążył do kontynuowania pozytywnych zmian.

I tu zaczęło się robić ciekawie, ponieważ podczas sesji opozycja zażądała pozostawienia wynagrodzenia burmistrza w dotychczasowej wysokości. Radni klubu Razem dla Pszowa argumentowali to trudną sytuacją finansową miasta i niedawnymi cięciami etatów pracowników.

W przypadku miasta Pszów zasadne jest pozostawienie uposażenia burmistrza na niezmienionym poziomie. Nie będzie to też rodziło żadnych skutków finansowych dla budżetu miasta. Ustalenie wynagrodzenia w tej wysokości nie będzie także rodziło negatywnych skutków społecznych wśród mieszkańców, a wśród pracowników zatrudnionych w miejskich instytucjach poczucia wielkiej niesprawiedliwości – napisali radni

Smaczku sprawie dodaje fakt, że pozostawienie uposażenia burmistrza na niezmienionym poziomie jest… niemożliwe. Widełki wynagrodzenia wyznacza bowiem ustawa, a najniższy możliwy poziom to obecnie 16 033,20 zł. Dotychczasowe wynagrodzenie byłego już burmistrza Krzystały wynosiło 15 576 zł i musiało zgodnie z prawem zostać zwiększone.

I zapewne dlatego większość radnych zdecydowała o podwyższeniu wynagrodzenia burmistrza, który zarabiać będzie 18 496 zł brutto, czyli mniej więcej tyle ile Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Dlaczego aż tyle? Na to pytanie Czytelnicy muszą sobie odpowiedzieć sami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button