Wiadomości

Basen w Boguszowicach jednak dostępny.

Po licznych narzekaniach niezadowolonych klientów dyrekcja MOSiR wycofała się z pomysłu tzw. godzin serwisowych.

Przypomnijmy: w sylwestrowe popołudnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku poinformował na swoim fanpejdżu na FB, że dostępność boguszowickiej pływalni Akwarium (zarówno basenu sportowego, jak i rekreacyjnego) będzie ograniczona. Basen rekreacyjny (tzw. mały) miał być niedostępny w godzinach od 6:00 do 8:00, natomiast basen sportowy miał być zamknięty dla klientów indywidualnych od 13:30 do 15:30 każdego dnia. Wywołało to niezadowolenie, ponieważ na basenie tym do 13:30 niemal całą powierzchnię wynajmują szkoły, co w praktyce oznaczało, że klienci indywidualni mogli korzystać z basenu wyłącznie późnym popołudniem i wieczorem. Jakby tego było mało wiązało się to wyższą opłatą – do godz. 15:00 wejście kosztuje 11 zł, zaś po 15:00 14 zł. Dyrekcja MOSiR tak tłumaczyła swoje zarządzenie:

Zmiany w funkcjonowaniu pływalni krytej w Boguszowicach związane są z wprowadzeniem oszczędności. W takim układzie MOSiR nie może sobie pozwolić na korzystanie z firmy zewnętrznej, która była do tej pory odpowiedzialna za utrzymanie czystości na pływalni, przeprowadzając serwis głównie w godzinach nocnych.

Od 1 stycznia o czystość obiektu dbać będą dotychczasowi pracownicy zatrudnieni przez MOSiR. To wiąże się jednak z przeorganizowaniem pracy. Ze statystyk prowadzonych przez ostatnie kilka lat wynika, że w godz. 13.30 – 15.30 z pływalni korzysta najmniejsza liczba osób. W tym czasie prowadzony będzie więc podstawowy serwis szatni i plaży basenowej. Korzystanie z pływalni w godz. 13.30-15.30 przez klientów indywidualnych, uniemożliwiłoby rozłożenie specjalistycznego sprzętu (m.in. myjek ciśnieniowych). Grupy zorganizowane nie stanowią takiego problemu, ponieważ korzystają z obiektu o pełnych godzinach (nie w trybie ciągłym jak klienci indywidulani) i uczestniczą w zorganizowanych zajęciach.

Serwis basenu rekreacyjnego odbywać się będzie pomiędzy 6:00 a 8:00, czyli również w godzinach o najmniejszej zajętości. Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązanie nie jest idealne i jest nam z tego powodu bardzo przykro. Ekonomia jest jednak bezlitosna.

Dziś około godziny 14:00 dyrekcja przekazała nam, że wycofuje się z tego pomysłu.

Klienci byli niezadowoleni, co nas oczywiście nie dziwi. My też szukamy optymalnego rozwiązania, bo w końcu basen ma być dla mieszkańców – tłumaczy dyrekcja. Na razie nasi pracownicy będą przeprowadzać serwis w godzinach nocnych. Klienci mogą więc bez przeszkód korzystać w południe z basenu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button