Wiadomości

„Białoruskie standardy Bodnara i Tuska”. ABW wtargnęło do domu Michała Wosia

Wybite szyby, zniszczony dom. Tak – zdaniem byłego wiceministra – wyglądają działania władzy przeciwko niemu i Zbigniewowi Ziobrze

Tym tematem dziś żyje cała Polska. Rano funkcjonariusze przeprowadzili skoordynowaną akcję na terenie całego kraju. Jak powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, działania funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego są związane z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych miejscach na terenie kraju. Czynności nadal trwają. Ich celem jest zabezpieczanie dowodów, w tym między innymi dokumentacji dotyczącej FS. (Funduszu Sprawiedliwości – przyp. red.)

Jak na razie zatrzymano 4 osoby. Działania służb są – zdaniem ministerstwa – elementem wyjaśnienia, czy środki z Funduszu Sprawiedliwości były prawidłowo wykorzystywane. Ministerstwo Sprawiedliwości zaznacza, że badana kwestia zakupu systemu Pegasus z pieniędzy Funduszu.

Dzisiejsza akcja prokuratury i służb to jasny sygnał, że polskie państwo działa. I nie ma już „kasty bezkarnych”. Kto popełnił przestępstwo, ten będzie za nie odpowiadał. To prosta zasada – powiedział Minister spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński

Zupełnie inaczej do sprawy podchodzą politycy opozycji.

Dziś rano na polecenie neoprokuratorów Tuska i Bodnara, służby włamały się do domu Z.Ziobro. Wybijali szyby i niszczyli dom. Wszystko pod jego nieobecność i leczenie w związku z nowotworem. Jego nieobecność była łatwa do ustalenia. Nie było nawet próby kontaktu – przecież umożliwiłby wejście, a telefon jest znany. To było jednak celowe. Gangsterskie działanie. W sprawie ma chodzić o FS i dotacje dla ośrodka Archipelag. Celem FS jest pomaganie pokrzywdzonym. Powstający ośrodek znanego ks. Olszewskiego tworzy w pionierski sposób miejsce dla setek osób pokrzywdzonych przemocą. Ofiary z dziećmi w Archipelagu oddziela się od sprawców i daje kompleksowe poczucie pomocy i opieki. Tworzy możliwość terapii, warsztatów oraz innej pomocy, dającej rozpocząć życie na nowo. Cała dotacja jest skierowana na ten projekt. Nie ma żadnych kosztów pobocznych. Jak wygląda można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/02c7WLcpxlA?si=e2bQ0p-QUNr1UPWE… Wyrok w tej sprawie już dawno wydały media. A w obronie ośrodka stawało wiele osób, w tym zespół Konferencja Episkopatu Polski https://gosc.pl/doc/8668540.Oswiadczenie-Zespolu-KEP-ds-Nowej-Ewangelizacji-w-obronie-ks… Cała akcja wynika z tego, że dotacja ma być rzekomo “niecelowa”, bo środki mogą dostawać tylko lewackie organizacje, a nie pomagający od lat ludziom księża. W tej samej sprawie rano Bodnarowcy weszli do domów posłów Wosia, Romanowskiego i Mateckiego. […] Ludzie, którzy słusznie zostali zdegradowani przez Z.Ziorbo (sprawa ta była międzynarodowym skandalem) teraz dostali od Bodnara i Tuska prawo do prymitywnej zemsty. Ustaw w Polsce mają pilnować ludzie, którzy sami dobierając się do stanowisk i dodatków, połamali wszystkie ustawy. Sposób w jaki dziś włamują się do domu Z.Ziobry, i to co robią, to czyste gangsterstwo. Będziemy żądali specjalnego posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w tej sprawie – napisał Patryk Jaki (pisownia oryginalna)

Z kolei Michał Woś napisał, że to białoruskie standardy nowej władzy.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Raport NIK zarzuca niecelowe i bezprawne wydanie 280 mln zł z tzw. Funduszu Sprawiedliwości.
    7 mln zł na plany Rydzyka, reszta w raporcie NIK.
    ABW za Kaczyńskiego i Ziobry konfiskowała komputery i sprzęt audio z niezależnych od rządu portali np. Centrum Edukacyjne Powiśle, wnioskuje o ograniczenie nczasu, ABW konfiskuje książki / to już za Tuska / łamie Konstytucje i prawo,
    dlaczego Jaki /a może byle jaki / taki zdziwiony ?

  2. W końcu się chyciyli za tych…
    Fundusz Sprawiedliwości mieli za swōj folwark, z kierego szastali piniōndzami tu a tam, a potym robiyli ze sia bogatych ujcōw..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button