Wiadomości

Boguszowicki piknik dzielnicowy jednak w promieniach słońca

Deszcz rano, burza w nocy, a pod wieczór słońce. Organizatorzy i uczestnicy pierwszego festynu mogą mówić o szczęściu

Pierwszego festynu, bowiem po raz pierwszy od lat piknik rodzinny został zorganizowany na boisku przy ul. Jastrzębskiej bezpośrednio w sąsiedztwie familoków.

Te budynki od głównej części dzielnicy Boguszowice-Osiedle są oddzielone lasem i przez to są nieco na uboczu – mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Maciej Dżugan -Chcieliśmy razem ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Południe” i boguszowickim Domem Kultury zaktywizować tę część Boguszowic i myślę, że to się udało

Nie ma co ukrywać – udało się. Dziesiątki zadowolonych mieszkańców i uśmiechnięte dzieci przez kilka godzin królowały na boisku. Warto dodać, że wcześniej – pomimo deszczu – mieszkańcy wspólnie uprzątnęli część boguszowickiego lasu. W momencie rozpoczęcia pikniku – jak na komendę – przestało za to padać i pojawiło się słońce, które towarzyszyło uczestnikom pikniku do samego końca.

Chcieliśmy zaktywizować mieszkańców. Nie tylko poprzez wspólną zabawę, ale także przez sprzątanie lasu, by pokazać, że nasza ziemia, nasza dzielnica jest przecież naszym wspólnym dziedzictwem – dodał Grzegorz Głupczyk współorganizujący z ramienia Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe” rodzinny piknik

Organizatorzy zapowiadają, że wobec sukcesu pierwszego festynu z pewnością pojawią się następny. Kolejny planowany jest już na 23 września – tym razem impreza odbędzie się w boguszowickim parku, a gwiazdą ma być Joanna Bartel.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button