Wiadomości

Bohaterski górnik uratował ośmiolatka

Takie wiadomości chciałoby się czytać (i pisać) każdego dnia. Górnośląski bergmōn uratował nad Bałtykiem dziecko

Do wydarzenia tego doszło w piątek w południe, a jego głównym bohaterem stał się Jacek Kuczera – pracownik KWK Jankowice. O wszystkim poinformował na swoim fanpejdżu WZZ Sierpień 80.

W godzinach popołudniowych kiedy na morzu fale przybierały co raz większe rozmiary wiele osób postanowiło wejść do wody. Byli w śród nich również członkowie WZZ „SIERPIEŃ 80” z kopalni Jankowice. Nasz kolega Jacek Kuczera pracownik z oddziału wydobywczego zauważył tuż przy falochronach topiącego się 8 letniego chłopca ( prawdopodobnie był to Anglik) i bez chwili zawahania ruszył z pomocą‼️ Sytuacja była dramatyczna gdyż przy falochronach jest bardzo głęboko a wspomniane duże fale bardzo mocno ograniczały możliwości by chłopca uratować… Zgromadzeni na plaży ludzie natychmiast zrobili łańcuch życia i ostatecznie udało się uratować chłopca, a nasz kolega Jacek Kuczera swoją bohaterską postawą pokazał jak ważna jest szybka reakcja w dramatycznych sytuacjach. Brawo Jacku jesteśmy z Ciebie bardzo dumni 💪 ponieważ nie każdy jest w stanie zaryzykować własnym życiem ratując innych.

Jackowi Kuczerze gratulujemy bohaterskiej postawy i po wczasach zapraszamy do naszej redakcji po odbiór okolicznościowego upominku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button