Video

Butelki po wódce, butelki po piwie. Tak wygląda plac w centrum Rybnika

Nasz Czytelnik przesłał zdjęcia i film dokumentujące stan parku Na Górce u zbiegu ulic Gliwickiej i Cegielnianej. Opisał też całą sytuację

Zwracam się do Państwa z apelem, by odpowiednie służby (Straż Miejska, Policja, Służby Komunalne) oraz Władze Rybnika zajęły się permanentnym zaśmiecaniem cmentarza i niszczeniem ławek na placu kościelnym Kościółka Akademickiego przy ulicy Gliwickiej . Robiąc te zdjęcia w dniu dzisiejszym (Niedziela Palmowa) zastanawiam się, czy nasze rybnickie społeczeństwo jest jeszcze społeczeństwem katolickim? A nawet gdyby nim w większości nie było, powinno szanować miejsca kultu religijnego, parki i cmentarze. Tak wygląda prawie każdy niedzielny poranek. Młodzież ewidentnie polubiła to miejsce. Zimą prawie w każdą niedzielę można było natknąć się na roztrzaskane butelki po wódce i piwie na placu kościelnym. O wypadek nietrudno. Na Msze św. chodzą rodzice z małymi dziećmi . Przechodzą tamtędy również spacerowicze, którzy lubią Park na Górce. Okoliczni mieszkańcy również mają dosyć tych wątpliwej jakości imprez odprawianych regularnie w weekendowe wieczory i noce. Mamy nadzieję, że w/w służby będą regularnie w różnych godzinach nocnych patrolować wspomniany teren.

Z poważaniem
Rybniczanin D.T.
(personalia do wiadomości redakcji)

Przekazaliśmy apel rzecznik prasowej rybnickiego Urzędu Miasta z prośbą o komentarz i podjęcie odpowiednich działań. Poniżej film nakręcony przez naszego Czytelnika.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button