Wiadomości

Było mnóstwo śmieci, ale już jest czysto. Posprzątali chwałęcickie lasy

Mieszkańcy z dziećmi, OSP, lokalne organizacje. W zeszłą sobotę wszyscy razem zgodnie oczyścili Chwałęcice z odpadów

Takim inicjatywom warto przyklasnąć. 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi rybniczanie sprzątali lasy nad Zalewem Rybnickim, Pniowcem i Gzelem.

Stowarzyszenie Działań Lokalnych Chwalynciok i wielu chętnych – nie tylko rybniczan – zorganizowało sprzątanie Chwałęcic. Atmosfera była wspaniała, pomogły nam Rybnickie Służby Komunalne, a pogoda sprawiła, że na akcji stawiły się prawdziwe tłumy – podkreśla rybnicki radny Andrzej Sączek, który był jednym z koordynatorów całego przedsięwzięcia. – Kilkadziesiąt osób wraz z dziećmi przyszło nam pomóc i zadbać o swoją lokalną ojczyznę. Jesteśmy naprawdę zadowoleni i szczęśliwi. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, ale – co bardzo ważne – jest tych śmieci dużo mniej, niż jeszcze kilka lat temu.

Cała akcja odbyła się już po raz trzeci i na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych chwałęcickich wydarzeń społecznych. Po zakończonym sprzątaniu wszyscy spotkali się na pikniku, podczas którego częstowano się kiełbaskami z grilla i ciastami.

Warto podkreślić zgodne działanie mieszkańców, lokalnych działaczy, służb komunalnych i OSP. Dziękuję szczególnie strażakom ochotnikom właśnie, bo zadbali o nasze bezpieczeństwo – dodaje Andrzej Sączek

Kolejna odsłona akcji już w przyszłym roku. Uczestnicy podkreślają, że podczas pierwszego sprzątania z okazji Dnia Ziemi w roku 2021 wyciągnęli z Pniowca… tapczan. Miejmy nadzieję, że takie znalezisko już się nie powtórzy. I liczymy na to, że powtórzy się fantastyczna atmosfera podczas integracji lokalnej społeczności.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button