Wiadomości

Były śmieci, jest czysto. Miasto sprząta po naszym materiale

Butelki po wódce już nie walają się w parku na Górce. Dziś miejskie służby posprzątały wszystko

Przypomnijmy: wczoraj napisał do nas Czytelnik z prośbą o interwencję. Chodziło o śmieci zalegające przed kościołem akademickim w parku u zbiegu ul. Cegielnianej i Gliwickiej. Napisaliśmy o sprawie i poinformowaliśmy magistrat. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź od Agnieszki Skupień – rzecznik prasowej UM Rybnik:

Bez względu na to jaki mamy dzień tygodnia to staramy się utrzymywać miasto w czystości. Przedstawione na zdjęciach kosze to pewnie kwestia weekendu, wtedy pracuje mniej osób. Jednocześnie przypominam, że sprawy dotyczące czystości miasta i innych miejskich usterek można zgłaszać przez bezpłatną aplikację „halo!Rybnik”, tam jest opcja „zgłoś problem”. Po zgłoszeniu otrzymujemy informację o tym, co dzieje się z naszą interwencją.

Być może byłoby zasadnym założenie monitoringu i zwiększenie ilości patroli straży miejskiej – zastanawia się nasz Czytelnik. A co Wy o tym sądzicie?

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. W tym miejscu, w każdą niedzielę jest ogromny bałagan. Sluzby pilnujące i sprzatajace nie radza sobie z tym miejscem. Strach tam dziecko wypuscic. Pełno szkla, petów itp.. Kiepski to obraz na niedzielna msze z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button