Kulinarna Mapa Regionu

Chata stara. Jedzenie świeże.

Podróżując od strony Katowic, Tychów czy Pszczyny w stronę Rybnickiego Okręgu Węglowego warto zjechać nieco z głównych szlaków i zatrzymać się w jednej z gostyńskich restauracji.

Restauracja Stara Chata – bo o niej tu mowa – położona jest nieco na uboczu. Podróżując Gierkówką na trasie Katowice – Pszczyna czy jadąc dwupasmówką z Żor w stronę GOP trzeba nieco z trasy zjechać, ale naprawdę warto. Przystępne ceny i niebanalny wystrój, a przede wszystkim fantastyczna kuchnia są wystarczającymi powodami, by odwiedzić restaurację przy ul. Rybnickiej.

U nas można zjeść smaczny posiłek w otoczeniu starych zabytkowych przedmiotów z życia naszych babć i dziadków – informuje nas personel restauracji. A dla naszych małych milusińskich mamy kącik do zabawy.

Naleśniki na pierwszym planie, a w tle niebanalny wystrój

I rzeczywiście w oczekiwaniu na posiłek można nacieszyć oczy licznymi przedmiotami, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były w powszechnym użyciu, a dziś chyba już tylko nieliczni wiedzą, do czego służyły. I tak najmłodsi (i nie tylko) mogą zobaczyć przedwojenny bifyj, koło z rafioka czy ręczny magiel, a obsługa chętnie wytłumaczy, co jest czym. Oczywiście clou pobytu to popisowe dania szefa kuchni, a tu naprawdę jest się czym zachwycić. Wszystko świeże i atrakcyjnie podane. Fantastyczne doznania zapewnią w szczególności tokani (polędwica z grzybami), filet z indyka ze szpinakiem czy rosół czosnkowy z grzankami. Placek Stara Chata to z kolei niebanalne połączenie boczku i cebuli z curry. Brzmi nietypowo? Może tak, ale spróbujcie sami! Warto!

Placek po węgiersku

Restauracja Stara Chata znajduje się w Gostyni przy ul. Rybnickiej 178. Czynna jest od wtorku do piątku od godz. 14:00 do 22:00, zaś w soboty i niedziele od 12:00 do 22:00.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button