Wiadomości

Chcesz się zdrowo odżywiać? Musisz tam zajrzeć!

Czas na zdrowe! Pod tym hasłem już za tydzień, 15 stycznia, w Rybniku odbędzie się kiermasz zdrowej żywności.

Na kiermaszu – oprócz naturalnej żywności z wieloma degustacjami – będzie można także wysłuchać prelekcji dietetyka, trenera personalnego czy zielarza. Oczywiście głos zabiorą także producenci naturalnej żywności, z którymi będzie można podyskutować o ich produktach. Zamiarem organizatorów jest, aby było to spotkanie ludzi poszukujących inspiracji do zdrowego trybu życia, a także tych, którzy nie wiedzą, gdzie znaleźć autentycznych dostawców naturalnej żywności i specjalistów pomagających w utrzymaniu zdrowia. Organizatorem wydarzenia jest platforma Czas Na Zdrowe, która umożliwia kupowanie prawdziwej naturalnej żywności bezpośrednio od wybranych, sprawdzonych, lokalnych producentów – często z dowozem na miejsce na świeżo.

Czas Na Zdrowe po prostu prowadzi działania wspomagające zdrowy tryb życia – mówi Leszek Kubica, szef portalu.
Gdy zakładałem platformę czasnazdrowe.pl dobrze rozumiałem dylemat osób chcących kupować prawdziwe jedzenie: skąd mam mieć pewność, że to, co kupuję i co jest reklamowane jako naturalne – nie jest oszukane? Miałem ten sam dylemat i dlatego całe lata nie potrafiłem się przekonać do produktów EKO z półek sklepowych. Jak sobie z tym poradziłem? Zacząłem poznawać sprzedawców, rozmawiałem z nimi, pytałem o wszystko, odwiedzałem. Tam gdzie się dało (a prawie zawsze się dało) byłem przy produkcji żywności (i bywam często na co dzień). Poznając producenta, człowieka, wyrabiam sobie opinię o jego produktach. Po owocach ich poznacie. Dobre drzewo wydaje dobry owoc – tak jest napisane i ja to tak czuję. Na tym zbudowałem bazę producentów czasnazdrowe.pl. I teraz chcę podzielić się tym z innymi. Zapraszam! Zobaczcie to na własne oczy, poznajcie tych ludzi. Czas Na Zdrowe zawsze stawiało na transparentność, więc na platformie są adresy i namiary na wszystkich producentów, ich opisy i zdjęcia. To ma ułatwiać. Ale to za mało – zawsze miałem odczucie niedosytu, bo liczy się prawdziwy kontakt człowieka z człowiekiem. I teraz mamy ku temu najlepszą okazję! Dlatego gorąco zachęcam do przyjścia na Dzień Otwarty. – dodaje z uśmiechem pan Leszek.

Kiermasz odbędzie się w niedzielę od 10:00 do 13:00 w rybnickiej restauracji Bravita przy ul. Sienkiewicza 40. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – szefowa restauracji, Małgorzata Brachman-Wita, od lat wraz z mężem Januszem starają się oferować swojskie produkty w menu. Oprócz własnych lodów sprzedawanych pod marką Bravita można tam także kupić np. naturalne soki owocowe. I właśnie w tej restauracji będzie można spotkać lokalnych producentów. A mianowicie:

– Wege Baobab

– SOSTA

– Zagroda na pograniczu

– Vitally Food – Agro Wodzisław

– Naturela Gospodarstwo ogrodnicze ekologiczne Elżbieta Przemyślańska

– Wiesława Rusin – dobrostan, psychodietetyka, dietoterapia

– Uzdrowisko Jastrzębie

– Słodka Manufaktura Leona

– Herbas

– Gospodarstwo Ogrodnicze Faruga

– Catering Jordan

– Gospodarstwo Dzierżęga

– Lipowe Wzgórza

– Paweł Jabłoński

– Eko-Raj

– KawkaJe – Klinika Medycyny Zintegrowanej

– Zdrowie bez leków

– Eko Bio Organic Centrum2

– Gardenstudiotreningu

– Centrum Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego

– Gospodarstwo Przewoźnikówka -Sery kozie i krowie

– Dagmara Pożeg

– Klub Zdrowia Żory

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button