Wiadomości

Chwałowickie świętowanie (FOTOGALERIA)

Pokazy strażackie, radiowóz, mydlane bańki, mnóstwo słońca i dobrej zabawy

Czy dobra zabawa wymaga sporych pieniędzy i drogich rozrywek? Jeśli tak myślicie, to jesteście w błędzie. Przekonali się o tym pracownicy i rodzice z chwałowickiego Przedszkola nr 14 im. Janusza Korczaka. Przygotowany wspólnie festyn rodzinny okazał się sukcesem i prawdziwą okazją do wspólnego świętowania.

Największą chyba atrakcją byli młodzi żużlowcy z klubu Rybki Rybnik – mówi Magdalena Kołodyńska, nauczycielka -Dzieciom podobały się też animacje i kąciki tematyczne takie jak fryzury, malowanie paznokci, origami, malowanie kamieni, tworzenie pająków z włóczki a także konkurencję sportowe itp.

To była naprawdę piękna impreza – wtóruje Magdalenie radny Andrzej Wojaczek, który gościł na festynie -Najmłodszym podobali się policjanci w pełnym rynsztunku oraz oczywiście niezawodni strażacy, którzy wpuścili dzieci do środka wozu strażackiego. Naprawdę wyrazy uznania należą się pani dyrektor i wszystkim, którzy włożyli mnóstwo pracy i poświęcili wiele czasu, by ta impreza się udała.

Sprzyjała pogoda, więc nie zabrakło ani dobrego humoru, ani atrakcji, które na pewno na długo zapadną w pamięć i tych młodszych, i tych starszych uczestników festynu.

Warto dodać, że to nie jedyny przejaw aktywności rodziców i pracowników z chwałowickiej placówki. Nieco ponad miesiąc temu z okazji 80. rocznicy śmierci Janusza Korczaka Przedszkole nr 14 brało udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Tydzień z Korczakiem. Od 17 do 21 kwietnia przedszkolaki podczas realizowania codziennych zajęć i zabaw poznawały postać Janusza Korczaka, jego działalność, twórczość, wykonywane zawody oraz najważniejsze: prawa dziecka. Na zakończenie obchodów, na placu przedszkolnym odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrektor Henrietta Front-Sikora pozdrowiła wszystkich zebranych, a następnie dzieci ubrane w odświętne stroje z udziałem pocztu sztandarowego odśpiewały hymn przedszkola. Najmłodsi mieli na głowach korony nawiązujące do bohatera korczakowskich opowieści o Królu Maciusiu I, które wcześniej przygotowały wraz z rodzicami. Następnie wszystkie grupy przemaszerowały ulicami Chwałowic prezentując hasła związane z prawami dziecka oraz rozdając własnoręcznie wykonane upominki napotkanym przechodniom. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekał uroczysty poczęstunek.

Warto dodać, że chwałowickie przedszkole nr 14 należy do Krajowej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie oraz do Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button