Wiadomości

Czekała 7 godzin na izbie przyjęć i nie przeżyła? Szpital nie ma sobie nic do zarzucenia

Ta sprawa zbulwersowała mieszkańców naszego regionu. Teraz głos zabrała wodzisławska lecznica

Przypomnijmy: w sobotę informowaliśmy Was o śmierci 82-letniej mieszkanki Marklowic, która wg relacji rodziny czekała całą noc na wodzisławskiej izbie przyjęć. Szerzej pisaliśmy o tym tu. Na długo przed sobotnią publikacją artykułu wysłaliśmy zapytanie do szpitala w tej sprawie (mail od nas został wysłany 26 czerwca). Wczoraj szpital zabrał głos udzielając nam odpowiedzi.

Informacje, którymi Pan dysponuje, a które dotyczą przyczyn zgonu kobiety na Izbie Przyjęć Szpitala w Wodzisławiu Śląskim są nieprawdziwe i tym samym nie odzwierciedlają rzeczywistego przebiegu jej pobytu w podmiocie leczniczym. Nieprawdą jest, iż przywieziona Pacjentka nie była objęta opieką medyczną. Personel Izby Przyjęć wdrożył diagnostykę adekwatną do stanu zdrowia Pacjentki, postępował zgodnie z obowiązującymi procedurami medycznymi oraz aktualną wiedzą medyczną, a nadto na bieżąco monitorował parametry życiowe. Mając na uwadze obowiązek zachowania w tajemnicy informacji o stanie zdrowia Pacjentki zawartych w dokumentacji medycznej, podmiot leczniczy nie jest uprawniony do ujawnienia szczegółowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia podczas pobytu na Izbie Przyjęć, jak również przyczyn jej śmierci. Ponadto, informuję, że Dyrekcja PPZOZ przeprowadziła w ww. sprawie postępowanie wyjaśniające, celem ustalenia sposobu postępowania personelu medycznego Izby Przyjęć z pacjentką od momentu jej przyjęcia na Izbę Przyjęć do momentu stwierdzenia zgonu. Odnosząc się do ostatniego pytania, należy zauważyć, że bardzo często w szpitalach ma miejsce sytuacja, w której pacjent w stanie stabilnym, na skutek swoich chorób i obciążeń umiera w konsekwencji nagłego pogorszenia się stanu zdrowia.

Poniżej całość informacji otrzymanej ze szpitala.

A co w tej sprawie ustaliła prokuratura? Jak na razie mamy informację, że trwają przesłuchania świadków. Nikomu dotychczas nie postawiono zarzutów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button