Wiadomości

Czy nasi dadzą radę? Już dziś mecz o brąz!

Liga Narodów 2024. Dzisiaj w Łodzi odbędzie się ostatni mecz dla obu drużyn w tegorocznej Lidze Narodów Siatkarzy, gdzie Polska i Słowenia zmierzą się o brązowy medal

Spotkanie to, zaplanowane na niedzielę 30 czerwca o godzinie 17:00 w Atlas Arenie, będzie wyjątkowym wydarzeniem, na które czeka wielu kibiców. Polska reprezentacja, po zaciętym półfinale przeciwko Francji, w którym mieli już piłki meczowe, ostatecznie uległa rywalom 2:3. Mimo rozczarowania, Biało-Czerwoni są zdeterminowani, by zakończyć turniej zwycięstwem przed własną publicznością.

Z kolei Słoweńcy, którzy wygrali fazę zasadniczą z imponującym bilansem jedenastu zwycięstw i jednej porażki, w półfinale musieli uznać wyższość Japonii, przegrywając 0:3. To drugi rok z rzędu, kiedy Słowenia została pokonana przez Japonię w fazie pucharowej – w zeszłym roku w Gdańsku Japończycy wyeliminowali ich w ćwierćfinale.

Słowenia – Trudny rywal

Słowenia to dla Polski niewygodny przeciwnik. W fazie zasadniczej, to właśnie ten zespół zadał Polakom jedną z dwóch porażek. W ostatnich latach Słoweńcy byli także górą w kilku kluczowych meczach fazy pucharowej mistrzostw Europy. Ostatnia taka przegrana miała miejsce trzy lata temu, ale od tego czasu polska reprezentacja zdaje się przełamywać „klątwę Słowenii”, pokonując ich w półfinale zeszłorocznych mistrzostw Europy.

Nadzieje i oczekiwania

Jakub Kochanowski, po półfinałowej porażce, wyraził nadzieję, że drużyna szybko wyciągnie wnioski i poprawi elementy gry, które zawiodły, aby cieszyć się zwycięstwem z kibicami na koniec turnieju. Trener Słowenii, Gheorghe Cretu, znany również z polskiej ekstraklasy, zapowiada intensywne starcie, będące okazją do pokazania charakteru jego drużyny.

Stawka meczu

Stawką dzisiejszego meczu jest nie tylko brązowy medal, ale także prestiż i satysfakcja z zakończenia turnieju na podium. Polacy, którzy od 2022 roku pod wodzą Nikoli Grbića zawsze kończyli Ligę Narodów na podium, mają szansę zdobyć swój piąty medal w tych rozgrywkach – trzeci brązowy. Z kolei dla Słowenii byłby to pierwszy medal w historii ich występów w Lidze Narodów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button