Wiadomości

Czytamy małym talentom.

W odpowiedzi na zaproszenie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziliśmy w Tłusty Czwartek gotartowickie przedszkole.

Przedszkole Małych Talentów, bo o nim tu mowa, odwiedził Paweł Polok, który nie raz już czytał maluchom różne teksty w ramach ogólnopolskiej akcji. Tym razem najmłodsi usłyszeli opowiadanie dotyczące pieczenia pączków w Tłusty Czwartek.

Przy­szedł czas na pączki. Mama zaro­biła cia­sto według prze­pisu. Po czym pozo­sta­wiła do wyro­śnię­cia, tak by podwo­iło swą obję­tość. Po odpo­wied­nim cza­sie, cia­sto było gotowe. Wów­czas po instruk­cjach jakie zle­ciła mamu­sia, dzieci zaczęły wykra­wać kwa­draty. W śro­dek każ­dego kwa­dratu nakła­dały odpo­wied­nią ilość wybra­nej kon­fi­tury. Następ­nie skle­ja­jąc brzegi for­mo­wały zgrabne kuleczki – usłyszały dzieci.

Nie pamiętam, by w sali kiedykolwiek było tak cicho – dziwiła się Agnieszka, opiekunka grupy. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz. Chętnie jeszcze kiedyś będziemy gościć kogoś z waszej redakcji – dodaje z uśmiechem

Cisza zapewne była wynikiem tego, że dzieci się mnie początkowo przestraszyły jako kogoś obcego – stwierdza Paweł Polok, redaktor naczelny. Ale chyba w sumie nie wyszło najgorzej, bo potem dość sprawnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu.

Nasz portal chętnie włącza się w interesujące inicjatywy społeczne. Umożliwiamy między innymi publikowanie swoich tekstów na naszym blogu oraz w ramach Akademii Młodych Dziennikarzy. Jeśli macie propozycję współpracy – zapraszamy!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button