Wiadomości

Deptali ofiarę po twarzy. Bestialskie zabójstwo w Raciborzu

26 i 37 lat. Tyle liczą sobie oskarżeni i doprowadzenie do śmierci kobiety w centrum Raciborza. Ustalenia prokuratury ukazują brutalny sposób działania

O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy już dwa tygodnie temu w materiale Zdarli z kobiety ubranie i zamordowali ją. Bestialstwo w Raciborzu. Teraz gliwicka Prokuratura Okręgowa podała szczegóły zdarzenia. Wyłania się z nich przerażający obraz.

Z ustaleń wynika, że podejrzani zauważyli przyszłą ofiarę – Marzenę B. – siedzącą na ławce na placu Długosza w Raciborzu. Dołączyli do niej, wspólnie zaczęli pić alkohol, a następnie przenieśli się na pusty plac obok jednej ze stacji, gdzie kontynuowali spotkanie.

W pewnym momencie Martyna A. zauważyła, że Łukasz K. nawiązał intymną relację z Marzeną B. – informuje Prokuratura -Doszło wtedy do kłótni, podczas której Martyna A. uderzyła Marzenę B. w twarz, wyrwała jej część włosów z głowy, a następnie zepchnęła ją z betonowego płotu

To jednak nie był koniec ataku. Leżącą po upadku Marzenę B. najpierw 26-letnia Martyna A., a później także 37-letni Łukasz K. kopali i deptali po całym ciele, w tym brutalnie po twarzy. Jak ustalili śledczy, chwilę później Łukasz K. rozebrał ofiarę i odbył z nią stosunek płciowy. Następnie napastnicy zostawili Marzenę B. i wrócili do picia alkoholu.

Oskarżeni przyznali się do zabójstwa. Martynie A. postawiono zarzut popełnienia zbrodni z art. 148 § 1 kk. W trakcie przesłuchania przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Z kolei Łukaszowi K. postawiono zarzuty z art. 148 § 1 kk oraz z art. 198 kk. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk, jednak zaprzeczył, że odbył stosunek płciowy z Marzeną B.

Zbrodnia z art. 148 § 1 kk jest zagrożona karą od 10 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button