„Determinacja bliskich jest godna podziwu!” Trwają intensywne poszukiwania Renaty

Leszczyny: W akcję pomocy rodzinie Zaginionej włączyły się służby i wolontariusze z całego regionu
Jak już Was wczoraj informowaliśmy, nie ustają poszukiwania 58-letniej Renaty Kapusty, mieszkanki Leszczyn. Kobieta ostatni raz była widziana około godziny w niedzielę w rejonie ulicy Ligonia. Do dziś nie nawiązała kontaktu z rodziną.
W akcję zaangażowały się nie tylko służby, ale też wolontariusze i lokalna społeczność. W poniedziałek, 15 lipca, terenowe działania poszukiwawcze przeprowadzili członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Koordynata, we współpracy z policją w Czerwionce-Leszczynach, Grupą Ratownictwa PCK Zabrze oraz ekipą ATV Czuby Squad.
Przeszukiwaliśmy lasy, tereny miejskie, wspieraliśmy rodzinę w rozwieszaniu plakatów. Użyliśmy też drona z termowizją, którym operowali Jakub Katuszonek i Adam Szmajduch – informuje GPR Koordynata -Bliscy pani Renaty bardzo aktywnie uczestniczyli w działaniach. Ich zaangażowanie i determinacja są godne podziwu – dodają ratownicy
W poszukiwaniach wykorzystano również quady, udostępnione przez grupę ATV Czuby Squad, która natychmiast odpowiedziała na apel o pomoc. Nie zabrakło również gestów solidarności: jeden z wolontariuszy przekazał wodę dla ekip poszukiwawczych.
Policja opublikowała rysopis zaginionej:
🔸 Wzrost: około 165 cm
🔸 Budowa ciała: szczupła
🔸 Kolor oczu: niebieskie
🔸 Włosy: krótkie, siwe
🔸 Ubiór w dniu zaginięcia: szare spodnie i szara bluza
Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Renaty Kapusty, proszone są o kontakt z Komendą Policji w Czerwionce-Leszczynach pod numerem telefonu 47 85 572 10, z najbliższą jednostką policji lub pod numer alarmowy 112. Można też kontaktować się z naszym portalem.
Wierzymy, że Pani Renata odnajdzie się cała i zdrowa – podkreślają uczestnicy akcji
Poszukiwania trwają, a zespoły są w gotowości do dalszych działań.




Nie rozumiem tylko dlaczego policja po odczytaniu ostatniego sygnału logowania telefonu pani Renaty nie przeczesała tego terenu. Również nie zabezpieczyła monitoring z kolejnych lokali które mijała. Nawet syn im je dostarczył! Dlaczego jeśli Pani Renata chorowała nie jest zaginięcie traktowane jako zagrożenie życia i zdrowia?