Wiadomości

Diecezja gliwicka potwierdza: wikary zginął w pożarze

Ziściły się najgorsze przewidywania. Ofiarą pożogi w Kozłowie jest ks. Andrzej Wandzel

Przypomnijmy: przed miesiącem w Kozłowie w powiecie gliwickim wybuchł pożar w budynku tamtejszej parafii. 21 października płomienie strawiły znaczną część domu. Strażacy odnaleźli zwęglone ludzkie zwłoki. Od początku podejrzewano, że to ciało administratora parafii, którym był. ks. Andrzej Wandzel. Mówiły o tym gliwicka straż pożarna oraz policja w swoim komunikacie.

W trakcie przeszukiwania zniszczonych przez ogień pomieszczeń ujawniono ofiarę śmiertelną – informują w gliwickiej Państwowej Straży Pożarnej. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej, 23 strażaków. – Biegły z zakresu pożarnictwa określi co było zarzewiem ognia. Śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności tragedii. Tożsamość ofiary potwierdzą badania DNA

Jak informuje gliwicka Kuria Diecezjalna potwierdzona została tożsamość odkrytych na miejscu zdarzenia zwłok. Należą one do Ś+P ks. Andrzeja Wandzla. Uroczystości pogrzebowe duchownego zaplanowano na 2 grudnia na godz. 10:00 w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie. Zmarły posługiwał między innymi w Rudach w latach 1993-1997.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button