Wiadomości

Donald Tusk nie będzie robił Ślązaków w ciula

Mocne słowa na konferencji prasowej w Jastrzębiu. Zbigniew Ziobro i Michał Woś zapowiadają obronę polskiego górnictwa.

Dziś Jastrzębie-Zdrój odwiedzili minister sprawiedliwości oraz jego zastępca. Pochodzący z Raciborza Michał Woś nie przebierał w słowach, podobnie zresztą jak jego zwierzchnik.

Wiatraki, które fundują nam zachodnie koncerny nie dają bezpieczeństwa energetycznego, bo wiatr raz wieje, a innym razem nie wieje, a węgiel jest to pewne źródło energii, który daje stabilną energię. Są tylko trzy stabilne źródła energii: węgiel, gaz i atom. Polska węglem stoi. Mamy ogromne bogactwo węgla i dlatego tego węgla będziemy bronić. Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu – powiedział Zbigniew Ziobro.

Dziękując za zaproszenie do Jastrzębia politycy dodali, że jako Solidarna Polska bronią i będą bronić śląskiego górnictwa.

Konsekwentnie bronimy polskiego węgla, bronimy polskich kopalń, bronimy najtańszego prądu i najtańszej energii dla Polaków. Ostatni kryzys dowiódł, że likwidacja energetyki węglowej jest niezwykle kosztowna dla polskiego Państwa i też dla rachunków, które Polacy dostają do zapłacenia na przykład za ogrzewanie.

Na koniec obaj politycy powiedzieli, że to Donald Tusk i jego rząd kazali strzelać do protestujących górników, a dziś udaje, że jest ich przyjacielem. Poza tym cały węgiel, a nie tylko koksujący powinien być zasobem strategicznym Unii Europejskiej.

Kłamstwa Tuska zawsze spotkają się z ripostą – stwierdził Michał Woś – Tusk nie będzie robił w ciula Ślązaków. My wszystkie te kłamstwa odkręcimy. Ślązacy pamiętają doskonale jaka była polityka rządów Platformy Obywatelskiej – dodał na koniec wiceminister

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button