Wiadomości

„Dość dojenia JSW. Nadszedł najwyższy czas, aby skończyć z geszefciarzami i hochsztaplerami!!”. Sierpień 80 ostro o Solidarności

Związkowcy z Sierpnia 80 nie przebierają w słowach: Koniec mydlenia oczu naszym pracownikom fałszywymi działaniami i pseudo troską o Spółkę. Zacznijmy od zmian w biurze zarządu, dlaczego solidarność odwoływała poszczególnych prezesów JSW S.A.???

Poranek ostatniej środy listopada z pewnością zostanie na długo w pamięci szefów związków zawodowych przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Tuż przed godziną 6:00 Sierpień 80 opublikował wpis z szeregiem oskarżeń:

Jaki interes miał pan Kozłowski i i Brudziński w tym, aby pozbyć się kolejnych członków zarządu, którzy nie chcieli podpisywać. umów doradczych z firmami, W których zasiadali emeryci, ludzie z wyrokami sądowymi, także osoby będące rodziną polityków PiS!?!? A zaciekle bronili tych prezesów, którzy wydawali miliony na pseudo doradców!!!

W załączonym do wpisu dokumencie zarzutów jest jeszcze więcej. Mowa jest nawet o terrorze Solidarności i innych wiodących central związkowych (zachowujemy pisownię oryginalną):

Rozpad i Koniec reprezentatywnego terroru!!! Nadszedł najwyższy czas, aby skończyć z geszefciarzami i hochsztaplerami!!! Koniec mydlenia oczu naszym pracownikom fałszywymi działaniami i pseudo troską o Spółkę. Zacznijmy od zmian w biurze zarządu, dlaczego solidarność odwoływała poszczególnych prezesów JSW S.A.??? Jaki interes mail pan Kozłowski i Brudziński w tym, aby pozbyć się kolejnych członków zarządu, którzy nie chcieli podpisywać umów doradczych z firmami, w których zasiadali emeryci, ludzie z wyrokami sądowymi, a także osoby będące rodziną polityków PIS!?!? A zaciekle bronili tych prezesów, którzy wydawali miliony na pseudo doradców!!! Panowie reprezentatywni lekką ręką oddali 1,6 Miliarda zł do państwa i to w momencie gdzie spółka potrzebuję ogromnych inwestycji takich jak pogłębianie szybów i udostępnianie nowych frontów wydobywczych, zakup nowych kompleksów ścianowych i odnowa parku maszyn na zakładach JSW. Ze względu na coraz trudniejsze warunki klimatyczne potrzeba inwestycji w budowę i rozbudowę centralnych klimatyzacji, a wprowadzając w życie rozporządzenie metanowe, musimy skupić się na redukcji emisji metanu poprzez modernizację stacji odmetanowania, wychwytywaniu go na szybach wydechowych i zakupie oraz zabudowie silników prądotwórczych na metan. Kolejnym głównym kierunkiem inwestycji w naszych kopalniach powinny być Zakłady Przeróbki Mechanicznej Węgla. W naszych zakładach brakuje podstawowych narzędzi, małej mechanizacji i przede wszystkim rąk do pracy!!! Warto wspomnieć też o spółce córce JSW SIG, której aktualnego modelu funkcjonowania zaciekle bronią. Bronią czegoś, co nie powinno w ogóle funkcjonować!!!

Jaka będzie reakcja Solidarności i innych Związków oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej? Z pewnością Was o wszystkim poinformujemy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button