Wiadomości

„Dzięki Sierpniowi 80 nie będzie podwyżek pensji”. Solidarność uderza w konkurencyjny związek zawodowy

Nadal gorąco w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Parę dni temu informowaliśmy Was o zdecydowanych żądaniach Sierpnia 80, a teraz mamy kolejną odsłonę sporu

Spór jest ostry i okazuje się, że jego stronami są nie tylko Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Sierpień 80, ale także NSZZ Solidarność. Ten ostatni związek – nie przebierają w słowach – zaatakował górników z Sierpnia, którzy od środy okupują wejście do siedziby JSW. Solidarnościowcy twierdzą, że Zarząd JSW z powodu tego protestu odwołał spotkanie w sprawie podwyżek płac.

Niestety, planowane na godzinę 14.00 spotkanie Reprezentatywnych Organizacji Związkowych JSW S.A. z Zarządem zostało odwołane. W komunikacie informują nas o pilnych zadaniach Zarządu. Czyżby kilku panów z Sierpnia okupujących wejście do budynku biurowca Spółki osiągnęło pierwszy sukces i zablokowało nam możliwość wywalczenia podwyżki dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

Czy to prawda? Najpierw musimy ustalić fakty.

Rzeczywiście Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej miał umówione spotkanie w sprawie ewentualnych podwyżek płac. W spotkaniu mieli uczestniczyć przedstawiciele tzw. reprezentatywnych związków zawodowych, czyli Solidarności, Kadry i Federacji ZZG JSW. Faktem jest też, że od zeszłej środy trwa protest Sierpnia 80 w siedzibie Zarządu JSW, a Prezesa Cudnego nazwano leniem. Czy to jest rzeczywisty powód odwołania negocjacji? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spotkanie w sprawie polityki płacowej na 2024 r. wyznaczone na dzień 30 listopada 2023 r. z uwagi na pilne zadania Zarządu zostało odwołane – czytamy w odpowiedzi

Jak będzie wyglądał dalszy scenariusz? Wygląda na to, że trzeba będzie poczekać na początek przyszłego tygodnia, by się czegoś więcej dowiedzieć.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button