Wiadomości

Dzień Rodziny w gotartowickim przedszkolu

To było wielkie wydarzenie! Jak co roku Przedszkole nr 22 w Gotartowicach przy współpracy z Radą Rodziców zorganizowało festyn z okazji zakończenia roku przedszkolnego oraz Święta Rodziny

Mimo mało sprzyjającej prognozy pogody, natura uraczyła wszystkich przyjemnym ciepłem i bardzo miłą wiosenno-letnią aurą.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Przedszkola, która przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się: Krystyna Merta – wieloletnia dyrektor Przedszkola nr 22, Leszek Kuśka – przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów z Rybnika-Gotartowic, a także goście specjalni: Joanna Kulska (nauczycielka placówki) wraz z synem Gabrielem (byłym wychowankiem przedszkola), którzy toczą zaciekły bój o zdrowie chłopca w związku z jego zachorowaniem na chłoniaka.

Odczytana została długa lista sponsorów, którzy swoim wsparciem rzeczowym i materialnym przyczynili się do zorganizowania tak dużego przedsięwzięcia oraz wsparli materialnie leczenie Gabriela.

Festyn rozpoczął się od występów naszych przedszkolaków: był uroczysty Polonez w wykonaniu 6 latków, tańce rozrywkowe grup przedszkolnych oraz wzruszające wierszyki najmłodszej grupy na pożegnanie naszych starszaków.

Po części artystycznej, dzieci miały okazję skorzystać w wielu atrakcji. Czekały na nich między innymi: pokaz TAEKWONDO w wykonaniu Pana Łukasza Kubiaka oraz jego uczniów, pokazy radiowozów Policji, szereg konkursów dla rodziców z atrakcyjnymi nagrodami. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się dmuchany zamek, wszyscy mogli wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami, a także zjeść coś dobrego w strefie gastro. Na gości czekały przepyszne ciasta, które upiekli rodzice naszych przedszkolaków. Można było także zjeść wyśmienite kiełbaski i ziemniaczki z grilla oraz pyszną watę cukrową i lody. Niewątpliwą niespodzianką dla nas, było profesjonalne przygotowanie oprawy muzyczno-konferansjerskiej festynu przez pana Piotra Gitnera, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Należy podkreślić, iż cała otoczka przedsięwzięcia była również podporządkowana temu, by zebrać jak najwięcej środków na wsparcie leczenia Gabriela Kulskiego. Dzięki hojności rodziców oraz zaproszonych gości udało nam się zebrać kwotę 1000 zł , które zasilą subkonto Gabriela w Fundacji Iskierka! Suma jaką udało się pracownikom przedszkola zebrać przy okazji różnorakich akcji pomocowych dla Gabrysia wynosi 3500,00 zł! To był dobry, pełen pozytywnych wrażeń dzień pokazujący, że razem możemy więcej – mówią zgodnie nauczyciele i dzieci

Wydarzenie pozostawiło wiele cudownych wspomnień i z pewnością wszyscy czekają na jego przyszłoroczną powtórkę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button