Wiadomości

Dzień Strażaka w Wodzisławiu (FOTOGALERIA)

Wczoraj – 17 maja – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim obchodziła swoje święto

O godzinie 08:30 odprawiona została Msza Święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Wodzisławiu ich rodzin oraz emerytów.

Po niej, na placu komendy odbył się uroczysty apel. Zgodnie z pożarniczym ceremoniałem apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości st. bryg. Damianowi Legierskiemu, Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas uroczystości udekorowano medalami za zasługi dla pożarnictwa, odznaki i awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów i podoficerów. Nastąpiło także przekazanie aktu mianowania na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim kpt. Tomaszowi Kamczykowi.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili między innymi: poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztof Gadowski, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Damian Legierski, Starosta Wodzisławski Leszek Bizoń, władze samorządowe miejskie i gminne, szefowie służb, dyrektorzy i prezesi instytucji współpracujących z Państwową Strażą Pożarną, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP oraz prezesi jednostek OSP a także przedstawiciele duchowieństwa.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button