Egzotyczni „pacjenci” i akcje ratunkowe. Nietypowe szkolenie straży miejskiej w Rybniku

Nie tylko pilnują porządku, ale też ratują tych, którzy sami nie wezwą pomocy. Strażnicy miejscy z Rybnika przeszli specjalistyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy zwierzętom.
Strażnicy miejscy z Rybnika podnosili swoje kwalifikacje podczas specjalistycznego szkolenia z zakresu ratowania zwierząt wymagających natychmiastowej pomocy. Zajęcia obejmowały praktyczne działania związane z udzielaniem pierwszej pomocy rannym, potrąconym i porzuconym zwierzętom
Jak informuje Straż Miejska w Rybniku, funkcjonariusze zdobywali wiedzę dotyczącą oceny stanu zwierzęcia, zabezpieczania urazów, tamowania krwotoków, bezpiecznego transportu rannych zwierząt oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.
Podczas szkolenia przeprowadzono również pokazy oraz zajęcia edukacyjne, w trakcie których uczestnicy mieli bezpośredni kontakt ze zwierzętami egzotycznymi – takimi jak gady, płazy, owady czy pajęczaki – wyjaśnia Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.
Jak podkreślają strażnicy, szybka i właściwa reakcja w przypadku zwierzęcia w potrzebie może mieć kluczowe znaczenie dla jego życia i zdrowia.



