Wiadomości

Franciszek Pieczka uhonorowany.

Niemalże pół roku po śmierci godowianie postanowili uczcić swego najsłynniejszego krajana.

W Szkole Podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie miały miejsce się wybory patrona tej placówki. Głosami uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły i rodziców patronem wybrano Franciszka Pieczkę – Honorowy Obywatela Gminy Godów, wybitnego aktora i jednocześnie absolwent godowskiej szkoły podstawowej.

Był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. Urodził się i wychował w Godowie. Choć ostatecznie osiadł w Warszawie, to często wracał do rodzinnej miejscowości. W wywiadach często podkreślał skąd pochodzi i jak wiele dobrego dał mu Godów. Tutaj chodził do szkoły, uczył się życia, tutaj rozpoczęła się miłość do kina. Sam aktor powiedział, że z domu rodzinnego wyniósł wiarę, poszanowanie takich wartości jak honor, praca, uczciwość i lojalność – czytamy w jednym z uzasadnień dołączonych kandydatury Franciszka Pieczki.

O nadaniu szkole imienia godowskiego aktora zdecydowała lokalna wspólnota, ale od strony formalnej sprawę musi przegłosować rada gminy.

Nastąpi to prawdopodobnie w okolicach czerwca, ponieważ uroczyste nadanie szkole imienia Franciszka Pieczki będzie miało we wrześniu bieżącego roku – dowidzieliśmy się w biurze rady gminy Godów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button