Wiadomości

Główna droga w Marklowicach do remontu. Kiedy? Tego nie wiadomo

Na taką wiadomość czekali nie tylko marklowiczanie, ale chyba każdy poruszający się drogą wojewódzką nr 932. Czekali? To jeszcze poczekają

Mowa oczywiście o drodze łączącej Żory z Wodzisławiem. O ile na odcinku z Żor Świerklan i w samym Wodzisławiu droga jest w dobrym stanie, o tyle w Marklowicach – w fatalnym. Oprócz dziur i ubytków na liczącym nieco ponad 4 kilometry odcinku są dwa miejsce, w których podczas letnich burz tworzą się rozlewiska wodne uniemożliwiające często przejazd. To ma się zmienić. Tyle, że nie do końca wiadomo, kiedy. Na razie ogłoszono przetarg na remont odcinka od granicy ze Świerklanami do skrzyżowania z ul. Stromą. Początkowo prace miała sfinansować PGG, ale to się zmieniło.

Na stan techniczny drogi wpłynęła nie tylko eksploatacja górnicza, ale także naturalny proces zużycia, koszty będą podzielone więc między Polską Grupę Górniczą a budżet województwa – powiedział Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach –W tym roku ogłosimy przetarg na przebudowę odcinka od skrzyżowania z ul. Świerkową do skrzyżowania z ul. Stromą. To odcinek o długości około 240 m z najbardziej zdegradowaną nawierzchniąNie ma jeszcze decyzji o terminie realizacji drugiego etapu, od skrzyżowania ze Stromą do skrzyżowania z ul. Krakusa. Kwestia finansowania jest tu zasadnicza.

Całość kosztów ma wynieść ok. 23 000 000 zł. Termin i koszt remontu całości nie jest jak na razie znany.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button