Wiadomości

Gotartowickie przedszkole świętowało wraz z radnymi (FOTOGALERIA)

To było wielkie wydarzenie! Jak co roku Przedszkole nr 22 w Gotartowicach przy współpracy z Radą Rodziców, zorganizowało festyn z okazji zakończenia roku przedszkolnego oraz Święta Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Olga Wodecka-Oskroba, witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Łukasz Kłosek oraz Mirela Szutka – rybniccy radni Miasta Rybnika, Koło Gospodyń Wiejskich z Gotartowic oraz Krystyna Merta – wieloletnia dyrektor Przedszkola nr 22. Ponadto została odczytana długa lista sponsorów, którzy swoim wsparciem rzeczowym i materialnym przyczynili się do zorganizowania tak dużego przedsięwzięcia.

A przedsięwzięcie było zrobione rzeczywiście z rozmachem. Festyn rozpoczął się od występów najmłodszych: był uroczysty polonez w wykonaniu sześciolatków, tańce rozrywkowe grup przedszkolnych, wiersze na pożegnanie starszaków oraz repertuar rodzinny w wersji angielskiej.

Po części artystycznej dzieci miały okazję skorzystać w wielu atrakcji. Czekały na nich między innymi: występ KGW Gotartowice, które w zabawny sposób przedstawiły bajki po naszymu, pokaz taekwondo wykonaniu Łukasza Kubiaka oraz jego uczniów, wizyta żużlowca – Roberta Chmiela wraz z motocyklem żużlowym oraz pokazy radiowozów Policji i Straży Miejskiej. Jak zawsze dopisali strażacy z OSP Gotartowice, którzy ochłodzili trochę wszystkich zgromadzonych wodą prosto z wozu strażackiego. Śmiechu było co nie miara, ale największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się oczywiście dmuchany zamek. Warto dodać, że wszyscy mogli wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami, a także zjeść coś dobrego w strefie gastro. Na gości czekały przepyszne ciasta, które upiekli rodzice przedszkolaków. Można było także zjeść wyśmienite kiełbaski i ziemniaki z grilla, chleb ze smalcem oraz pyszną watę cukrową i lody.

Należy podkreślić, iż cała otoczka festynu była również podporządkowana temu, by zebrać jak najwięcej środków na wsparcie leczenia Gabriela Kulskiego – chłopca chorego na chłoniaka Hodgkina, syna jednej z nauczycielek pracującej w przedszkolu. Szerzej o Gabrysiu pisaliśmy w kwietniu w artykule Pomóżmy czternastoletniemu Gabrysiowi. Dzięki hojności rodziców oraz zaproszonych gości udało się zebrać kwotę 765 zł z puszek dla Gabrysia. Dodatkowo Rada Rodziców postanowiła wesprzeć akcję kwotą 735 zł co sprawia, że na subkonto Gabriela w Fundacji Iskierka trafi 1500,00 zł! Sprawdziło się stare porzekadło, że razem możemy więcej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button