Wiadomości

Idą śladem Żor. Kolejna darmowa komunikacja na Śląsku

Od początku 2024 roku w położonym na północy Górnego Śląska Miasteczku Śląskim wprowadzona zostanie bezpłatna komunikacja. Miejska. I nie tylko

Wzorem Żor poszły już jakiś czas temu położone w powiecie tarnogórskim Kalety. Teraz w tym samym powiecie z doświadczeń naszego regionu korzystać będzie Miasteczko Śląskie.

Mieszkańcy korzystający z transportu publicznego już za niecałe dwa miesiące będą mogli przemieszczać się bez biletu po Miasteczku, Żyglinie, Bibieli i Brynicy. Nieodpłatnie pojadą również do Tarnowskich Gór (i oczywiście z powrotem). A wszystko dlatego, że miasto – Miasteczko – wystąpi z Zarządu Transportu Metropolitalnego, co jest o tyle ważne, że może być początkiem końca efemerycznego tworu pod nazwą Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Podstawowym założeniem jest, że komunikacja po gminie i do/z Tarnowskich Gór ma być bezpłatna – powiedział burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło

Nowy przewoźnik zapewni taką samą liczbę kursów, a na drogach pojawią się autobusy z miejskimi oznaczeniami w obecnym lub lepszym standardzie. Samorząd zapowiada też – podobnie jak w Żorach – niższy koszt roczny obsługi komunikacji publicznej na terenie miasta.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button