Wiadomości

II tura w Jastrzębiu, w Rybniku i w Wodzisławiu! Czekają nas jeszcze dwa tygodnie kampanii

Większość już się wyjaśniła. W Żorach prezydentem został ponownie Waldemar Socha, w Gorzycach wójtem Daniel Jakubczyk, a w Jejkowicach Marek Bąk. Za to w największych miastach regionu odbędzie się II tura głosowania

Mamy już prawie wszystkie wyniki wczorajszego głosowania. Czy są niespodzianki? Zapewne. W sołectwie Połomia w gminie Mszana jeden z kandydatów na radnego wygrał przewagą 12 (sic!) głosów. Z kolei w Marklowicach o wyborze radnej Ewy Skupień zdecydowały… 4 głosy. W tych samych Marklowicach do rady gminy nie została wybrana dotychczasowa przewodnicząca Krystyna Klocek. Podobnie w Lubomi, gdzie przewodniczący nie zdobył mandatu.

Pewnym zaskoczeniem mogą być wyborcze wyniki w Rybniku. Urzędujący prezydent Piotr Kuczera (PO) zmierzy się 21 kwietnia z Andrzejem Sączkiem (PiS). Na trzecim miejscu znalazł się Tomasz Pruszczyński, o którym mówiono, że będzie czarnym koniem tych wyborów. W Wodzisławiu mieszkańcy za 13 dni będą wybierać pomiędzy obecnym prezydentem Mieczysławem Kiecą (PO), a przewodniczącym rady miasta Dezyderiuszem Szwagrzakiem (Wspólnota Samorządowa). Po raz kolejny wyborcy pójdą do urn także w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Raciborzu, gdzie Dariusz Polowy zmierzy się z mieszkającym na stałe w Warszawie (sic!) Jackiem Wojciechowiczem.

Nie ma jeszcze wyników wyborów z Czerwionki-Leszczyn. Damy Wam znać, gdy tylko się pojawią.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button