Wiadomości

Inter zlikwidował połączenie do Katowic. Jest petycja w tej sprawie

Od niemal dwóch tygodni mieszkańcy Rybnika i okolic mają problem z dostaniem się do stolicy naszego województwa

Było połączenie autobusowe, było i kolejowe. Kto nie miał własnego samochodu albo nie miał ochoty tankować paliwa za ciężkie pieniądze – mógł jechać do Katowic korzystając z pociągu lub autobusu. Niestety firma Inter – zasłaniając się interesem ekonomicznym – zlikwidowała z początkiem maja połączenie z Rybnika do Katowic. Teraz w sieci pojawiła się petycja w sprawie odtworzenia połączenia Rybnika ze stolicą województwa. Mówi o tym Krzysztof Szweda ze stowarzyszenia REGIOS:

Klienci zlikwidowanego połączenia wśród wielu zalet połączenia wskazywali m. in. na cenę, czas przejazdu, wygodę korzystania oraz punktualność, której nie zapewniały połączenia kolejowe. Wady połączenia kolejowego okazały się na tyle duże, że mieszkańcy zaczęli już organizować się wspólne prywatne dojazdy, żeby uniknąć konieczności korzystania z usług Kolei Śląskich. Jako Stowarzyszenie REGIOS przygotowaliśmy otwartą petycję do Marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego z prośbą o interwencję do czasu, aż luki w podaży nie wypełnią prywatni przedsiębiorcy. Petycję w samej tylko wersji internetowej podpisało już ponad 100 osób. Podjęliśmy również działania w sferze prywatnej, kontaktując się z przedsiębiorstwami transportowymi i kierując prośby o rozważenie zagospodarowania, powstałej luki w podaży. Wiedząc, że połączenie cieszyło się pokaźnym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że znajdzie się przewoźnik chętny aby rozszerzyć swoją ofertę o połączenie Katowice-Rybnik.

Petycję można elektronicznie podpisać pod tym adresem: https://www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=petycja_do_marszaka_woj_lskiego_w_sprawie_poczenia_autobusowego_katowice-rybnik&page_number=8&num_rows=10

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button