Video

Izabela Kloc: służyłam wam przez 5 lat i będę służyć nadal

Trzeba powiedzieć stop Zielonemu Ładowi, stop nielegalnej imigracji, stop centralizacji Unii Europejskiej. Trzeba dbać o bezpieczeństwo naszej wschodniej granicy. Trzeba dbać o Śląsk!

Takie słowa można było usłyszeć dziś na rybnickim rynku podczas briefingu prasowego kandydatki do Parlamentu Europejskiego, a obecnej Europosłanki Izabeli Kloc. W spotkaniu udział wzięli także poseł Bolesław Piecha oraz Andrzej Sączek – przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Wojaczea – Radny Miasta Rybnika.

Bolesław Piecha rozpoczynając konferencję podkreślił rolę paktu imigracyjnego i stanowczego sprzeciwu jaki Prawo i Sprawiedliwość zgłasza wobec przybywania nielegalnych imigrantów do Unii Europejskiej, a w szczególności do Polski. „To przez Donalda Tuska będziemy płacić za nie przyjęcie nielegalnych imigrantów, albo ich po prostu przyjmować”. Poseł nawiązał również do niedawnych wydarzeń na granicy, gdzie zatrzymany został żołnierz Wojska Polskiego „Takie zachowanie jest karygodne i tak być nie może!”.

Następnie głos zabrała Izabela Kloc Poseł do Parlamentu Europejskiego „Wynik wyborów da odpowiedź na pytanie jaka będzie Europa, Polska i jaki będzie Śląsk. Jakie mamy zagrożenia: Europejski Zielony Ład to wysokie ceny energii i żywności; Pakt Migracyjny to pytanie o bezpieczeństwo na naszych ulicach.  W niedzielę będziemy decydować, czy chcemy mieć wpływ na to co się dzieje w naszym państwie, czy wolimy, żeby to politycy z Brukseli decydowali chociażby o naszej walucie.” Europoseł podkreśliła, że to są najważniejsze wybory i te wybory zadecydują o naszym życiu.  „To w tych wyborach frekwencja zdecyduje o tym, czy na Śląsku będziemy mieli mandat, czy powędruje on do Warszawy.” 

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego Izabela Kloc krótko podsumowała najważniejsze działania w trakcie swojej kadencji: „Jako jedyna z Polski w komisji ITRE negocjowałam rozporządzenie metanowe, dzięki któremu rybnickie kopalnie mogą funkcjonować; zadbałam o to, by węgiel koksujący był na liście produktów strategicznych, a JSW mogło się dalej rozwijać i kolejna kwestia to obrona wartości chrześcijańskich i rodziny. O to wszystko dbałam – to jest moje credo. Proszę, zagłosujcie na mnie w najbliższą niedzielę.” 

Andrzej Sączek zachęcał do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, podziękował za działania Pani Europoseł Izabeli Kloc  w zakresie rozporządzenia metanowego i wpisania węgla koksującego na listę produktów strategicznych. Naświetlił wagę umowy społecznej dotyczącej górnictwa i podkreślił, że liczy na wsparcie Pani Europoseł w tym zakresie w przyszłej kadencji Europarlamentu. Poniżej pełny zapis video z briefingu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button