Wiadomości

Jest EXTRA(L), a będzie więcej. Rybnik ma nowego inwestora

Rośnie w siłę rybnicka specjalna strefa ekonomiczna. 14 grudnia br. podpisana została umowa sprzedaży nieruchomości z udziałem przedstawicieli CADesigner Engineering

Działki zostały sprzedane na podstawie rozstrzygniętego w listopadzie przetargu zorganizowanego na podstawie umowy pomiędzy Miastem Rybnik i KSSE. Cena nieruchomości wyniosła 2 626 000,00 zł netto (+podatek VAT).

– CADesigner Engineering wybrał Rybnik ze względu na strategiczną lokalizację inwestycji, bardzo dobrą infrastrukturę, w pobliżu dwóch autostrad, dostępu do wykwalifikowanej kadry, otoczenia biznesowego i naukowego, a także fakt, iż jako inwestor i pracodawca działamy na Śląsku od 2013 r. Od tego czasu konsekwentnie rozszerzamy naszą działalność jako dostawca wysoce zaawansowanych usług i produktów dla przemysłu – przekazał Bartłomiej Markowicz, Prezes Zarządu CADesigner Engineering. Chciałbym również podziękować prezydentowi Piotrowi Kuczerze oraz jego zespołowi w Urzędzie Miasta Rybnika, a także Zarządowi KSSE wraz z zespołem za profesjonalną współpracę oraz wsparcie dla naszej aktywności w regionie – dodał Markowicz.

CADesigner Engineering jest europejskim liderem w branży projektowania, produkcji, montażu i wdrażania zaawansowanych urządzeń i linii produkcyjnych dla przemysłu, szczególnie do produkcji pojazdów szynowych dla kolei wysokich prędkości i wagonów. Ponadto rozwija innowacyjne produkty i usługi dla branży aluminiowej. Inwestor w Rybniku wybuduje nowy zakład produkcyjny, inwestycja powinna rozpocząć się już w przyszłym roku, natomiast produkcja rozpocznie się najpóźniej w 2026 roku.

-To kolejny inwestor na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Rybniku. Na tym obszarze nabywców znalazły firmy, które zagospodarowały tereny o powierzchni ponad 16 hektarów, z czego większość to nieruchomości sprzedane w 2022 oraz 2023 roku – powiedział Piotr Kuczera, Prezydent Miasta Rybnika

Warto przypomnieć, że na terenie strefy trwa obecnie budowa zakładu firmy Extral, a na dzień przed podpisaniem umowy sprzedaży terenu, 13 grudnia, w siedzibie KSSE spotkali się dr Janusz Michałek – Prezes Zarządu KSSE i Piotr Kuczera – Prezydent Miasta Rybnika. Celem spotkania były rozmowy na temat dalszej współpracy i podjęcia działań, które w przyszłości mogą przyciągnąć kolejnych inwestorów do Rybnika.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button