Wiadomości

Jest już choinka na rybnickim rynku! Będzie miała amerykański wygląd

Były obawy, że nie będzie, ale jest! Przyjechała ze Stodół i będzie świecić od 6 grudnia przez kilka tygodni

Doniesienia o braku kandydatki na bożonarodzeniową choinkę brzmiały niepokojąco (pisaliśmy o nich w artykule Nie będzie choinki na rybnickim rynku? Miasto jest w kropce), ale na szczęście skończyło się dobrze i choinka od dziś stoi na środku głównego rybnickiego placu.

Ma ok. 20 lat, 10 metrów wysokości, jest zielona i nazywa się daglezja. Daglezja zielona. Rynek przystroiła choinka, która górować będzie nad rozpoczynającym się w piątek Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Rynkowa daglezja zielona, zwana potocznie choinką, jak co roku została podarowana miastu przez jednego z mieszkańców Rybnika. Tym razem drzewko przyjechało do śródmieścia z dzielnicy Stodoły, a dokładnie z ul. Cisowej. Teraz jeszcze tylko dekoracje i rynek gotowy na święta. 🙂 – czytamy w miejskim komunikacie -Wystrój tegorocznej choinki będzie w stylu amerykańskim w kolorach zielonym i czerwonym. Oprócz bombek choinkę upiększać będą charakterystyczne laski, kokardy oraz szyszki – zapowiada Hanna Wieczorek, kierownik Działu Terenów Zieleni rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej.

W pełnej krasie choinka zaprezentuje się już w najbliższy piątek, kiedy na rynku ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, zaś uroczyste zapalenie światełek na choince zaplanowano na 6 grudnia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button