Wiadomości

Już wkrótce będzie remiza w Niewiadomiu

Strażacy z Rybnika-Niewiadomia za niedługo będą mogli rozgościć się w swojej nowej siedzibie, wybudowanej w ramach projektu ogólnomiejskiego  budżetu obywatelskiego

Pomóż nam pomagać Tobie – budowa remizy strażackiej – to projekt, który zyskał najwięcej głosów rybniczan w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie w ramach rybnickiego budżetu obywatelskiego 2022.

Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie remizy OSP w Niewiadomiu została zawarta 25 sierpnia 2022 roku. Prace wykonuje wybrana w przetargu firma GRANI-TEC Sp. z o.o. z Rybnika, za kwotę nieco ponad 3,2 mln zł.

Zakończenie robót przewidziane jest na połowę tego roku – w tej chwili trwają prace wewnątrz nowo wybudowanego budynku. Po ich zakończeniu obiekt czeka procedura odbiorowa oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Nowa siedziba OSP Niewiadom ma powierzchnię niespełna 520 m2. Remiza pomieści halę garażową na 3 pojazdy, dyspozytornię, szatnie damskie i męskie wraz z sanitariatami, magazynami sprzętu OSP, pomieszczeniami pomocniczymi (gabinet komendanta, sanitariaty ogólnodostępne) – czytamy w miejskim komunikacie

Dodatkowo w budynku znajdować będzie się sala konferencyjna o powierzchni 70 m2. W ramach zagospodarowania zewnętrznego przewidziano utwardzenie terenu wokół remizy oraz budowę 10 miejsc parkingowych, budowę budynku gospodarczego, altany oraz grillowiska.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button