Video

Kaczki popłynęły Nacyną

Kilkaset gumowych kaczek i wezwanie do radnych PiS. Zobaczcie, co dziś działo się nad Nacyną

Ten event też traktuję trochę fundraising – mówił Piotr Masłowski – bo mam tutaj ulotki, w których na odwrocie jest prośba o wsparcie mojego funduszu wyborczego. Najprawdopodobniej będę kandydatem w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a partia Polska 2050 nie korzysta z subwencji. Nawet te partie, które się uważają za antysystemowe – jak Konfederacja – dostają 6 milionów złotych wsparcia z budżetu rocznie. My tego wsparcia nie mamy. I teraz mam apel do radnych PiS: Do Andrzeja Sączka, do Karola Szymurym do Łukasza Dwornika: byliście zatroskani o stan Nacyny. Dlatego 12 sierpnia mam zamiar zorganizować sprzątanie tej rzeki. I serdecznie was na tę akcję zapraszam! Wyznaczymy odcinek, który możecie posprzątać. Zresztą zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli, bo chodzi o dobro wspólne i o to, żebyśmy w tej przestrzeni razem współdziałali.

Ja jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński, który jest symbolizowany tą piękną kaczuszką, ma silna drużynę – skomentował akcję radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Sączek -Te kaczki nie zatoną, one zostaną wyłowione, trafią w dobre ręce, szczególnie trafią w ręce dzieci, o które Prawo i Sprawiedliwość od samego początku swojego rządu dba, które wspiera, w które inwestuje proponując środki finansowe mamom, rodzicom. Maluch+, Mama+, 500+, będzie 800+. Mamy rozwój tych wszystkich programów społecznych. Myślę, że nie ma osoby rządzącej, nie ma kaczuszki, która bardziej by się opiekowała naszymi milusińskich niż Jarosław Kaczyński. Myślę, że nie było takiego rządu w Polsce, który by tak duże programy społeczne w Polsce Polakom zaproponował. Kaczuszki zostaną pozbierane, chętnie je rozdam na festynie w Chwałęcicach, tak jak już z panem Piotrem Masłowskim się umówiliśmy. I mam nadzieję, że pan Jarosław Kaczyński dotrzyma obietnic i do tego wieku, o którym było wspomniane, będzie żył, będzie wspierał polskie rodziny i do 2040 roku będzie sprawował w Polsce rządy, czego niezmiernie życzę Prawu i Sprawiedliwości. A 12 sierpnia radni PiS przyjmą zaproszenie do sprzątania Nacyny. Ja co prawda będę na urlopie po moich 50. urodzinach, ale angażuję się w wiele różnego rodzaju inicjatyw związanych ze sprzątaniem lasów, ziemi, dbania o środowisko, o czystość rzek, więc myślę, że radni przyjmą to wyzwanie tutaj, a ja będę sprzątał nad morzem. No chyba, że pan Piotr Masłowski przesunie to na inną datę, wtedy chętnie posprzątam razem z nim.

Akcją byli też zainteresowani młodzi przechodnie.

Właśnie zwróciliśmy uwagę, że płyną jakieś żółte punkty. Nasz piesek się zainteresował, podeszliśmy bliżej, a tutaj spływ gumowych kaczek. Gumowych kaczek Nacyną. Czy to akcja Kaczka spływa? W takim razie jesteśmy za! Podpisujemy się!

Były też i głosy krytyczne, szczególnie wśród osób starszych:

A kto to będzie sprzątał??? To się samo nie rozłoży! Wrzucić to łatwo!

Piotr Masłowski zapewnił, że wszystkie gumowe kaczuszki zostaną odłowione.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button