Wiadomości

Kino objazdowe wraca do Rybnika. Będzie film o sklepowej żywności, która truje

Macie już plany na piątek? Nie? To trzymajcie się bo w Boguszowicach będzie bardziej, niż ciekawie. Zawita tam bowiem… kino objazdowe!

Kino – i to z nie byle jakim repertuarem! Jeśli bowiem martwi Was chemia w sklepowej żywności i skażone zboże sprowadzane zza wschodniej granicy – musicie się na tej projekcji pojawić.

Marnowanie żywności jest jednym z najpoważniejszych problemów!

Najwięcej w śmietnikach jest tych przyjezdnych warzyw i tych egzotycznych, jak banany, pomarańcze, mandarynki, cytryny. Ile to musiało przejechać (przelecieć) drogi.
O nadprodukcji pustej żywności, która degraduje gleby i zatruwa wodę, między innymi będziemy mogli porozmawiać podczas Kina Objazdowego filmu ,,Ziarno Świadomości”, 16 lutego w Rybniku.
P.S Będą też pozytywne tematy jak zdrowa naturalna żywność, dbanie i dożywianie gleb, no i oczywiście stare odmiany nasion, które są pod wieloma aspektami lepsze, od tych nowych, a same plony są dużo smaczniejsze i pożywniejsze 😊
– czytamy w informacji od organizatorów

Film „Ziarno Świadomości” opowiada o rolnictwie szanującym naturę, różnorodność biologiczną i dbającym o nasze największe dziedzictwo – stare odmiany nasion.

Będą poruszone kwestie podstawy naszego bezpieczeństwa żywnościowego – lokalnej przetwórczości, spółdzielczości i świadomej współpracy konsumenta z rolnikiem kochającym i troszczącym się o kondycję gleb. Kamera zbliża się do nie zawsze widocznej nici między producentem a konsumentem, pokazuje jaki wpływ na nas mają codzienne wybory i stwarza przestrzeń do głębszej refleksji nad nimi i zmiany, która będzie dobra nie tylko dla nas, lecz także dla naszego otoczenia. To film o empatii i powiązaniach pomiędzy wszystkim, co nas otacza. Jest to festiwal emocji nasączony wiedzą o istocie rolnictwa i łańcuchu wiążącym ze sobą zdrowie, gospodarkę i kwestie społeczne. Film wyświetlamy w ramach projektu Kina Objazdowego.
Głęboko wierzymy, że bezpośredni kontakt z widzem ma szersze pole działania niż współczesne metody dystrybucji (internet, telewizja). Taka jest idea Kina Objazdowego. Spotkania z widzami pozwalają nawiązać więź z obrazem, lecz także połączyć widzów ze sobą. Przestrzeń na rozmowy utrwala zmianę myślenia o odżywianiu i roli rolnictwa, jaką niesie ze sobą film, pozwala budować świadomą, połączoną społeczność. Doświadczenia wyniesione z poprzednich pokazów pokazały, że projekcje dały impuls do działań społecznych, łączenia i zawiązywania inicjatyw. Siejemy ziarno, w ten sposób dajemy mu glebę i wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
Przybywajcie więc tłumnie, by spędzić z nami i ze sobą nawzajem ten czas, dzielić się wiedzą, doświadczeniami i zawiązywać więzi wokół idei zdrowego życia, zdrowego rolnictwa i troski o to, co lokalne. Do zobaczenia!

Projekcje będą dwie i odbędą się w najbliższy piątek, 16 lutego, o godzinie 15:00 i 18:30 w budynku OSP Boguszowice przy ul. Strażackiej 62. Wstęp wolny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button