Wiadomości

Kolej dużych prędkości przetnie Śląsk. Jest debata w tej sprawie

Dyskusja ciągle trwa, mieszkańcy Mikołowa, Orzesza, Palowic i innych miejscowości leżących na trasie nowej linii kolejowej nie dają za wygraną

Nasz portal wraz z fundacją Polskie Veto organizuje w tej sprawie debatę. Odbędzie się ona już w najbliższy piątek – 26 maja – o godzinie 17:00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu (dokładny adres to Rynek 1). Całość będzie prowadził i moderował redaktor naczelny portalu – Paweł Polok.

Mamy nadzieję na rzeczową wymianę argumentów – mówi Adam Kania, jeden z organizatorów z ramienia fundacji Polskie Veto. – Zaprosiliśmy przedstawiciela CPK oraz Grzegorza Wolnika, radnego sejmiku województwa śląskiego, a także Romana Fritza z Konfederacji oraz radcę prawnego Wojciecha Wałęgę z Mikołowa. Mieszkańcy będą mieli zatem okazję do wysłuchania racji każdej ze stron.

Debata będzie bezpośrednio transmitowana na naszym fanpejdżu oraz na profilu Fundacji. Ponadto materiał po zakończeniu będzie dostępny na portalu i na kanale yt. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button