Wiadomości

Kolejny pożar na Śląsku! Płonie wysypisko w Czechowicach-Dziedzicach

Strażacy walczą z olbrzymim pożarem składowiska odpadów w Czechowicach-Dziedzicach

Jak donoszą służby, ognień objął obszar ok. 100 metrów kwadratowych.

☎️15-05-2024 ⏰22:53 🔥Czechowice-Dziedzice – pożar na terenie firmy zajmującej się selektywną zbiórką odpadów komunalnych 🔥

7️⃣ zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj późnym wieczorem pożar 🔥 na terenie firmy zajmującej się selektywną zbiórką odpadów komunalnych.

📍 Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, na miejscu była ochrona obiektu i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Ogniem objęte były śmieci o powierzchni ok. 100 mkw. Ponadto zagrożona była maszyna do rozdrabniania selektów, budynek biurowy oraz sąsiednie hale. Zadysponowano na miejsce kolejne zastępy🚒 samochodów ciężkich gaśniczych z terenu miasta.

📍 Po niecałej godzinie od przyjazdu pierwszego zastępu, pożar 🔥 udało się opanować, nie dopuszczając tym samych do jego rozprzestrzenienia na budynek, maszynę i sąsiednią hale. Następnie strażacy 👩‍🚒 przystąpili do dogaszenia, śmieci ze stert były wywożone przy pomocy ładowarki na plac obok ,a tam przegrzebywane i przelewane wodą.

📍 Działania zakończono o godz. 05:37. Przyczynę pożaru ustala będą ustalać policjanci – czytamy w komunikacie prasowym straży pożarnej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button