Wiadomości

Koniec epoki. Zamyka się salon Hondy w Rybniku

Niemal 28 lat historii, tysiące sprzedanych samochodów. To już przeszłość. Rybnicki salon Hondy kończy działalność

Istniejący od 1995 roku punkt sprzedaży znanych japońskich samochodów był znany w całym regionie. Miejsce to stało się do tego stopnia rozpoznawalne i charakterystyczne, że przyjezdni znajdujący się na Rondzie Wodzisławskim mówili, że są na Rondzie Hondy. W miejscu salonu powstanie najprawdopodobniej komis, a serwis będzie nadal świadczył usługi – tyle że już nie jako autoryzowany punkt Hondy.

Nadal zapraszamy klientów – słyszymy w dotychczasowym salonie – przez lata wyrobiliśmy sobie markę i chcemy ciągle świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Zostały już zdjęte szyldy, na podwórzu stoją ostatnie samochody. Czy w planach jest likwidacja i innych salonów tej marki? Centrala Hondy w Warszawie nie odpowiada na nasze zapytania. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie od osób zorientowanych w branży, zlikwidowanych jest już 5 z dotychczasowych 37 salonów. W przyszłym roku na Górnym Śląsku zlikwidowany będzie także salon gliwicki, zaś pozostanie punkt w Katowicach. Czy jedną z przyczyn jest spadek produkcji, bo na nowe samochody klienci musieli czekać całymi miesiącami? Tak było w zeszłym roku, kiedy to fabryki na wyspie Honsiu musiały ograniczyć produkcję o nawet 40%.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button