Wiadomości

Koniec Sportu. Kończy się 78 lat tradycji

To nie tylko smutna wiadomość, ale i znak czasów. Ostatni dzień listopada będzie ostatnim dniem, w którym ukaże się legendarna gazeta Sport

Ogólnopolski dziennik ukazywał się od roku 1945 będą jedną z najstarszych górnośląskich gazet. Redakcja mieściła się w Katowicach i tam też nastąpi likwidacja, o której poinformował wydawca dziennika. Wiadomość tę potwierdził redaktor naczelny – Andrzej Wasik.

Winieta sportu sprzed 73 lat, z 30 listopada 1950 roku. Z kolei 30 listopada roku 2023 ukaże się ostatni numer gazety (i również będzie to czwartek)

Decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju Gremi Media – poinformowano w oficjalnym i sucho brzmiącym komunikacie -Spółka w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby swoich czytelników skupia się na rozwoju kluczowych obszarów swojej działalności oraz inwestycji w rozwój mediów cyfrowych

I rzeczywiście wydawca zapewnia, że treści, które dotychczas ukazywały się w formie papierowej, będzie można odnaleźć w internetowym dodatku sportowym do Rzeczpospolitej. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże, natomiast wiadomość ta potwierdza tylko tendencję odwrotu od prasy papierowej. Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, w ciągu ostatniego roku z rynku zniknęły 34 tytuły ogólnopolskie (nie licząc prasy lokalnej), m.in.: Forum, Pixel, Auto Moto, Auto Świat, Naj, Men’s Health czy Claudia.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button