Wiadomości

Księgarnia Orbita Jana Grzonki bohaterem książki! Podobnie jak Rybnik

Niesamowite? A jednak! Jedna z najsłynniejszych rybnickich księgarni trafiła na karty – a jakże – książki. A razem z nią jej właściciel i cały Rybnik

Autorem tego dzieła jest Thomas Arnold, pochodzący z Rybnika a mieszkający w Rydułtowach. Arnold jest farmaceutą, a jego ostatni thriller farmaceutyczny Działanie niepożądane osadzony jest w miastach: Rybnik, Rydułtowy, Radlin i Gliwice. Główny bohater to Adam Drzewicki, właściciel aptek z Rybnika, którego życie zostaje postawione na głowie na skutek makabrycznego odkrycia dokonanego przez mieszkankę osiedla Nowiny. Akcja rozgrywa się w realnych miejscach, takich jak Zalew Rybnicki i jego okolice.

Tym razem akcja książki została osadzona w naszej okolicy (Rydułtowy-Rybnik-Gliwice), a jeden z rozdziałów rozegrał się właśnie w Orbicie. Jednak niech Was to nie zwiedzie, gdyż mamy do czynienia z pełnokrwistym, mrocznym klimatem kryminału/thrillera medyczno-farmaceutycznego – mówi Thomas Arnold

Thomas Arnold, choć z wykształcenia farmaceuta, zdecydował się na karierę pisarza, zmieniając swoje życie. Jego pierwszą powieścią była „Anestezja”. Obecnie, po sześciu latach, jest pełnoetatowym autorem, a jego najnowsza książka zdobywa uznanie czytelników.

Autor stworzył trzytomową sagę Archeonu, przenosząc czytelników do zupełnie innej rzeczywistości. Marzy o stworzeniu gry i bajki animowanej osadzonej w świecie Archeonu. Pisarz podkreśla, że pisanie to dla niego przygoda, gdzie tworzy swoje uniwersum z różnymi elementami, takimi jak religie, narody, czy mapy.

W najnowszym thrillerze Arnolda czytelnicy mogą rozpoznać lokalizacje, takie jak rybnicki rynek, osiedle Nowiny czy ulica Raciborska. Autor zaznacza, że to jego najbardziej dojrzała książka, skupiająca się na relacjach między synem a matką oraz temacie umierania.

Arnold podaje receptę na sukces w pisaniu, wskazując na determinację, cierpliwość, pokorę i wytrwałość. Mówi także o lokalnym wsparciu, jakiego użył podczas tworzenia swojej ostatniej książki, korzystając z wiedzy policji czy mecenasa Izby Aptekarskiej. Współpracuje obecnie z nowym wydawcą, G3, i planuje wydanie czwartego tomu Archeonu, kryminału oraz książek dla dzieci.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button