Wiadomości

Laura czeka na pomoc. A pomóc mogą kalendarze.

U pięcioletniej mieszkanki Jastrzębia utrata wzroku i słuchu jest nieunikniona. Możemy pomóc w rehabilitacji.

Zespół Ushera, na który choruje pięcioletnia Laura jest schorzeniem dziedziczonym i charakteryzuje się głównie uszkodzeniem słuchu oraz zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki. Oprócz tego mogą występować jeszcze inne, poważne zaburzenia.

Dziecko z Zespołem Ushera wymaga szczególnie troskliwej opieki specjalistycznej już od samego początku rozwoju. Dotyczy to zarówno opieki medycznej, psychologicznej, jak i oświatowej oraz socjalnej – czytamy na stronie poświęconej tej chorobie.

W pomoc Laurze włączyli się mieszkańcy naszego regionu – między innymi Mateusz Musiolik, organizator słynnych rybnickich zawodów w bieganiu tyłem.

Nowy rok to czas postanowień i właśnie dlatego zachęcam, by wspierać potrzebujących i akcje charytatywne, których jest tak wiele wokół nas – opowiada Mateusz. Laura to fantastyczna 5-latka, która walczy ze schorzeniem uwarunkowanym genetycznie – Zespołem Ushera typu 1F, co skutkuje również zaburzeniami równowagi. Rodzice dziewczynki na pewno dobrze wykorzystają zebrane pieniądze na leczenie oraz kosztowną rehabilitację córki. Zapraszam zatem do klubu po kalendarze!

O jakie kalendarze chodzi? To szybko wyjaśnia Mateusz:

Drugi rok z rzędu biegacze drużyny Studio Energia Team Rybnik przygotowali kalendarz ze swoimi zdjęciami. W ubiegłym roku były to fotki z zawodów typu Runmageddon, gdzie zawodnicy byli cali brudni lub złapani podczas pokonywania wymagających przeszkód. Tym razem biegacze prezentują swoją aktywność podczas wakacji. Charytatywne kalendarze w rozmiarze A3 można zakupić w recepcji Studio Energia na ul. Obwiedniej Południowej 3 w Rybniku oraz w Biurze Rachunkowym Księgowość s.c. na ul. Reymonta 15/2 również w Rybniku. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację Laury Plech.

Laura podczas rehabilitacji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button