Wiadomości

Macie dużo cierpliwości? Ta droga będzie w remoncie przez 33 miesiące!

Długotrwałe prace drogowe to polska specjalność, ale w tym wypadku naprawdę jest o czym mówić. DW 925 zostanie oddana do użytku w… 2026 roku

Mowa oczywiście o jednej z ważniejszych dróg naszego regionu łączącej Rybnik przez Stanowice z Orzeszem i dalej z Bytomiem. Kilka tygodni temu zaczął się jej remont na odcinku Rybnik – Ruda Śląska (niecałe 30 kilometrów; nie wszystko w remoncie). I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w komunikacie przesłanym mediom zabrakło informacji o terminie zakończenia prac.

Zakaz ruchu będzie dotyczył
– Obszaru robót drogowych i branżowych na odcinku drogi DW 925 w km 33+880 ÷ 38+360 (od skrzyżowania z dróg wojewódzkich nr 924 do skrzyżowania z ul. Robotniczą w Rybniku) z uwzględnieniem zamknięcia tego odcinka drogi dla powszechnego ruchu pojazdów.
Możliwy będzie:
– dojazd do posesji od DW924 w Stanowicach do ul. Robotniczej w Rybniku;
– ruch pojazdów komunikacji lokalnej;
– ruch pojazdów służb miejskich,
– ruch pojazdów służb ratunkowych,
– ruch pojazdów budowy;

Tyle powiedziano w oficjalnej notatce prasowej.

Wiedzeni dziennikarskim instynktem zaczęliśmy dociekać i… okazało się, że nasze przypuszczenia były prawidłowe, choć nawet na oficjalnej stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach mamy tlyko lakoniczną informację:

Wykonawca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 925 od granicy miasta Ruda Śląska do granicy Rybnika informuje o planowanym na czwartek, 14 grudnia 2023 po godz. 12.00 wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na przebudowywanej drodze.

Tymczasowo, czyli ile? Tego nie powiedziano. Dopiero na oficjalnej stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego udało nam się odnaleźć informację, którą nikt się jakoś specjalnie nie chwali. I chyba nie bez przyczyny… Droga będzie bowiem remontowana jeszcze ponad dwa lata! Ofrcjalny termin ukończenia prac to wiosna 2026 roku. Bądźcie zatem cierpliwi. Bardzo.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Wystarczyło przejechać się drogą w stronę przegedzy i przed zakrętem na przeciwko domu Alberta czy jak to się zwie jest tabliczka zakończenie prac kwiecień 2026 … Mam inna sprawę oni nic tam nie robią dragoa rozkopana w 3 miejscach, a pracę stoją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button