Wiadomości

Małżonkowie stracili oszczędności życia. Oddali oszustom ponad 72000 zł

Państwa córka jest ciężko chora – usłyszeli w słuchawce starsi państwo z Rybnika. Okazało się to kłamstwem

Oszuści znów dali o sobie znać i mają nową metodę. Wczoraj około 13:30 rybniccy policjanci otrzymali informację o wyłudzeniu od 78-letniej seniorki ponad 72 tysięcy złotych. Tym razem rzekoma pracownica szpitala przekazała kobiecie, że jej córka zaraziła się śmiercionośnym wirusem i potrzebuje leku ze Stanów Zjednoczonych, aby przeżyć.

Telefon początkowo odebrał 75-latek, ale z uwagi na problemy ze słuchem przekazał słuchawkę żonie. Następnie rzekoma pracownica szpitala przekazała słuchawkę nierzeczywistemu lekarzowi, który przekazał mieszkance naszego miasta, iż ich córka zaraziła się śmiercionośnym wirusem i potrzebuje leku, który trzeba sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych, aby przeżyć. Po około pół godzinnej rozmowie telefonicznej pod dom rybniczanin przyszedł nieznany mężczyzna, który odebrał sześć kopert z gotówką o łącznej kwocie ponad 72 tysiące złotych… – czytamy w policyjnym komunikacie

Policja przypomina! Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych lub ich przyjaciół, lekarzy, pracowników szpitala, policjantów czy urzędników!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button