Wiadomości

Miasto finansuje media? Radny Dwornik pyta. Ciąg dalszy afery.

Nikt chyba nie przypuszczał, że wspólny obiad wiceprezydenta Piotra Masłowskiego i szefa jednego z wydawnictw skończy się taką awanturą.

Echa nie milkną od wczoraj. Przypomnijmy: Piotr Masłowski – zastępca prezydenta Rybnika – złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Tomasza Pruszczyńskiego – szefa jednego z wydawnictw informacyjnych. O sprawie pisaliśmy tu. Zaraz potem pytania o związki władzy z mediami i kwestię przemilczania niektórych spraw głośno zadał Roman Fritz – wiceprezes partii Konfederacja Korony Polskiej. Nie minęło wiele czasu i oświadczenie wydał sam zastępca prezydenta Piotr Masłowski. A na zakończenie gorącego czwartku oliwy do ognia (chyba lepszym określeniem byłoby: do rozpalonego pieca) dolał radny Łukasz Dwornik, który tuż przed wczorajszym rozpoczęciem obrad rady miasta złożył interpelację, w której stanowczo domaga się wyjaśnień dot. miejskich wydatków na media i promocję. Poniżej publikujemy skan oraz treść interpelacji.

Panie Prezydencie w związku z interpelacją z dnia 16 lutego 2021 r. w sprawie finansowania działań promocyjnych w mediach oraz otrzymaną odpowiedzią, składam ponownie przedmiotową interpelacją, tym razem za okres od 2021 do nadal.
W związku z powyższym proszę o przygotowanie informacji i odpowiedzi na następujące pytania.

1. Proszę o podanie informacji, ile środków finansowych zostało wydatkowanych w latach od 2021 do nadal na działania promocyjne w lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich mediach. Analogicznie jak w pyt nr 1 interpelacji z dnia 16 lutego 2021 r. Proszę jednak nie załączać kopii wszystkich dokumentów, tylko wskazać przedmiot i strony umowy, informację czy przedmiot został zrealizowany i wysokość wydatkowanych ostatecznie środków finansowych. Proszę także o uwzględnienie sytuacji, gdy wydatkowano środki, a nie zwierano umowy.

2. W związku z pytaniem numer 1 pragnę zapytać o pośrednie finansowanie podobnych działań przez jednostki miasta Rybnika w latach 2021 do nadal? (ZGM, MOSiR, TZR, Spółki miejskie, zieleń miejska, placówki oświatowe, instytucje kultury itp.) Analogicznie jak w pytaniu numer 2 i 4 interpelacji z dnia 16 lutego 2021 r.

3. Proszę o podanie sumy wydatkowanych środków finansowych wydanych na działania promocyjne miasta w latach 2020, 2021, 2022 oraz 2023 rok z rozbiciem na poszczególne lata.

4. Proszę o podanie kosztów funkcjonowania Gazety Rybnickiej w latach od 2018 do nadal oraz informację o wysokości przychodów we wskazanych latach po stronie GR?

Przyczyną przygotowanej interpelacji jest dbałość o transparentność wydatkowania środków publicznych.

Za przygotowanie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Jak zareagują władze Rybnika i jakiej odpowiedzi udzieli prezydent Piotr Kuczera? Z pewnością Was o tym poinformujemy!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button