Wiadomości

Michał Woś nadal z immunitetem. Sejm nie będzie się tym na razie zajmował

Sejm nie zajmie się teraz odebraniem immunitetu Michałowi Wosiowi. Koalicji zabraknie posłów w głosowaniu

Wniosek prokuratora generalnego o uchylenie immunitetu posła Michała Wosia dotarł do Sejmu 28 maja. Po przeprowadzeniu analizy prawnej – 6 czerwca – został przekazany do sejmowej komisji regulaminowej spraw poselskich i immunitetowych. Następnie ma trafić pod głosowanie w Sejmie. Jeśli wniosek zostanie przegłosowany, prokurator będzie mógł postawić zarzuty Michałowi Wosiowi.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiadał, że wniosek będzie głosowany podczas posiedzenia Sejmu 12 i 13 czerwca. Jednak według Onetu Sejm nie zajmie się teraz tą sprawą, ponieważ 16 posłów koalicji rządzącej oraz 9 z opozycji zostało wybranych do Parlamentu Europejskiego i zabraknie ich przy głosowaniu. Do uchylenia immunitetu potrzebnych jest 231 głosów poparcia. Tyle na pewno się nie zbierze.

Komisja regulaminowa nie zaopiniuje wniosku w sprawie posła Wosia w tym tygodniu, co oznacza, że najwcześniej wniosek może trafić do izby niższej pod koniec czerwca. Przypomnijmy, że prokurator generalny Adam Bodnar zarzuca Michałowi Wosiowi przekroczenie uprawnień przy zakupie tzw. Pegasusa ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button