Wiadomości

Michał Woś: Nielegalne działanie Tuska! Były wiceminister broni Wąsika i Kamińskiego

Raciborzanin Michał Woś z PiS wyraził publicznie sprzeciw wobec aresztowania posłów uznając je za nielegalne

Podobne stanowisko wyraził także inny poseł z naszego regionu – Paweł Jabłoński – nazywając to czarnym dniem w historii Polski.

Przypomnijmy, że wczoraj doszło do burzliwych wydarzeń: dwóch posłów – Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński z partii Prawo i Sprawiedliwość – zostało aresztowanych. Byli oni dawnymi szefami Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Aresztowanie to wywołało gwałtowne reakcje ze strony polityków opozycji (zwłaszcza z samego PiS) twierdzących, że było to nielegalne.

Podczas wydarzeń dnia wczorajszego poseł Michał Woś wyraził publicznie sprzeciw wobec aresztowania, uznając je za nielegalne działanie. Niektórzy politycy, w tym były prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki, uważają aresztowanych posłów za więźniów politycznych. Jednak przedstawiciele rządu podkreślają, że wszyscy są równi wobec prawa. Do samego aresztowania doszło po konferencji prasowej polityków PiS w Pałacu Prezydenckim, kiedy policja dokonała zatrzymania. Aresztowani zostali przewiezieni najpierw do komisariatu, a następnie umieszczeni w areszcie śledczym.

Wydarzenia te spowodowały gwałtowne emocje w polskim społeczeństwie i polityce, wywołując dyskusje na temat praworządności, demokracji oraz roli większości parlamentarnej w kraju.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button