Wiadomości

„Mieczysław Kieca ustawia pod siebie wywiady”. Oświadczenie klubu SWD

Kłamliwe – jak twierdzą władze Klubu – wypowiedzi Mieczysława Kiecy pod adresem sportowców SWD wywołały reakcję. Mamy oświadczenie w tej sprawie

OŚWIADCZENIE
Klubu w sprawie kolejnych kłamstw i zarzutów Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego w stosunku do Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski W kolejnym ustawionym pod siebie wywiadzie Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, p. Mieczysławem Kieca, kontynuuje swoje kłamstwa i oszczerstwa pod
adresem Zarządu Klubu SWD Wodzisław Śląski. Na dodatek, robi z siebie „ofiarę hejtu”, gdy upubliczniono „szwindel” z przegranym, ale w istocie wygranym przez SWD przetargiem na promocję poprzez sport. Po paru publikacjach w mediach, można by zapytać, czy bielski Dyzma nie potrafi znieść słów prawdziwej krytyki?
W związku z kłamliwymi wypowiedziami Mieczysława Kiecy w swoim kolejnym ustawionym wywiadzie, Zarząd Klubu SWD oświadcza:

 1. Kłamstwem są stwierdzenia, że Zarząd SWD robi jakąś kampanię polityczną przeciwko Kiecy. Nikt z członków Zarządu nie jest zaangażowany w jakąkolwiek działalność polityczną, nie startuje w wyborach, nie należy do partii politycznych ani stowarzyszeń samorządowych, ani też nie ma powiązań z nimi.
 2. Kłamstwem jest stwierdzenie „sportowcy sięgnęli bruku swoim hejtem”. Na temat tego czym jest hejt, mamy inne zdanie. Ponadto nadużyciem (kłamstwem) jest twierdzenie, że nasze zawodniczki angażują się w jego krytykę.
 3. Kolejną manipulacją jest twierdzenie, że Kieca pomagał w przenoszeniu klubu z Raciborza. Po pierwsze, klubu w Raciborzu już wtedy nie było, po drugie, to właśnie p. Kieca był głównym „hamulcowym” na początku istnienia klubu SWD w Wodzisławiu Śląskim.
 4. Kłamstwem jest, że krytyka działań Kiecy jest związana z jakimś celem politycznym Zarządu Klubu. Przy okazji Kieca straszy (szantażuje?), że to przez SWD nie będzie znowu wystarczających pieniędzy na sport w przyszłym roku, a wręcz zapowiada że działania SWD doprowadzą do „szkody dla całego
  sportu”!
 5. Kłamstwem są kolejny raz powtarzane słowa dotyczące okoliczności przetargu, co zresztą potwierdził Sąd Okręgowy, którego to wyroku p. Kieca – jako znany obrońca niezależności sądownictwa w Polsce – nie uznaje.
 6. Kłamstwem są stwierdzenia, że Kieca dba o finanse publiczne i działa zgodnie z przepisami prawa. Wyrok Sądu jest jednoznaczny – Kieca nie działał zgodnie z przepisami prawa przetargowego i nie dba o finanse Miasta, bo już dziś musiał zapłacić Klubowi SWD kwoty 12.214,00 zł. i 11.147,00 zł. – bez odsetek – o które komornik już niedługo będzie musiał się upomnieć.
 7. Kłamstwem są słowa, że Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła stanowisko Kiecy w kwestii dbania o finanse publiczne. KIO nie odnosiła się bowiem do kwestii merytorycznych, a oddaliła słuszne odwołanie SWD wyłącznie z przyczyn formalnych, co zostało zanegowane przez Sąd, jako instancję
  odwoławczą.
 8. Kłamstwem są słowa Kiecy o dbaniu o sport, ponieważ to właśnie Kieca w mieście zniszczył sport (doprowadza do upadku), a dodatkowo w ostatnim roku, kłamał – z powodów wyborów – na temat stanu finansów w Mieście, bo na sport nie przeznaczył ani złotówki. To, że przetarg się odbył, było wyłączną zasługą Rady Miasta.
 9. Kłamstwem są oszczerstwa Kiecy, że SWD skłóciło środowisko sportowe w mieście. Kieca chce, aby to środowisko było skłócone, dlatego też tak skonstruował zapisy przetargu, a następnie bezprawnie wywierał naciski na podwykonawców, aby doprowadzić do ewentualnych sporów pomiędzy
  Klubami. Powszechnie znana „taktyka” Kiecy.
 10. Prawdą jest, że relacje pomiędzy Kiecą, a Klubem SWD do pewnego momentu były poprawne. I teraz ZAGADKA! Dlaczego w pewnej chwili Kieca stał się zagorzałym wrogiem SWD i podjął decyzję o zniszczeniu Klubu? On zna odpowiedź. My też ją znamy. Mieszkańcy Wodzisławia, Kibice, opinia publiczna NIE znają jej. Ale podjęliśmy decyzję, że wkrótce opinia publiczna pozna ww. powody o próbie zniszczenia Klubu SWD przez Kiecę, bielskiego Dyzmę…, który uprawia „nierząd” w Wodzisławiu Śląskim.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button