Wiadomości

Mieli przestać hałasować, a skończyło się na napaści na policjantów

Źle skończyła się dla uczestników głośna impreza na rybnickich Nowinach

Przekonali się o tym szczególnie trzej mężczyźni w wieku 34, 35 i 40, którzy podczas przeprowadzanej interwencji znieważyli oraz naruszyli nietykalność cielesną mundurowych. Wszyscy zostali zatrzymani. Grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Wandy w Rybniku. Dyżurny z rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie interwencji dotyczące zakłócania ciszy nocnej poprzez głośną imprezę mieszkańców. Pierwsza z interwencji zakończyła się pouczeniem i domownicy ściszyli muzykę. Natomiast już po godzinie dyżurny jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej w tym samym mieszkaniu. Kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres, okazało się, że trzech agresywnych mężczyzn nie reagowało na polecenia mundurowych. Stróże prawa wezwali ich do zachowania zgodnego z prawem. Wówczas, na widok mundurowych awanturnicy zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie. Znieważali policjantów, a także naruszyli ich nietykalność cielesną, chcąc ich wyrzucić z mieszkania – czytamy w policyjnym komunikacie

W efekcie, 34, 35 i 40-latek zostali obezwładnieni i zatrzymani. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Ponadto, w toku czynności okazało się także, że 34-latek posiadał przy sobie substancje zabronione. Mieszkańcy Rybnika, po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty znieważenia interweniujących funkcjonariuszy Policji oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button