Wiadomości

Mieszkańcy mają zrezygnować z samochodów. Władze Rybnika zrzucają maskę

O tym, że włodarze stolicy regionu nie są przychylni samochodom mówiono od dawna. Teraz jednak zarzucono już pozory i UM mówi wprost

Chyba mało kto się spodziewał, że to nastąpi tak szybko. Czy czeka nas zakaz poruszania się samochodami po Rybniku i miasto piętnastominutowe? W obliczu deklaracji władze Rybnika pytanie to nie jest wcale nie na miejscu, bowiem rybnicki magistrat wraz z katowickim oddziałem SARP ogłosił konkurs na projekt centrum przesiadkowego w dzielnicy Śródmieście. Ściślej: u zbiegu ulic Reymonta i Jankowickiej, czyli niedaleko dworca PKP.

Głównym celem realizacji zadania pn. „Budowa Centrum Przesiadkowego w Rybniku” jest integracja komunikacji zbiorowej z komunikacją indywidualną oraz poprawa dostępności do usług komunikacyjnych oferowanych w tej części Miasta. Wysoki poziom motoryzacji indywidualnej, zatłoczenie układu drogowego w centrum miasta i na trasach dojazdowych do niego wymagają kompleksowych działań w celu skłonienia jak największej liczby użytkowników do rezygnacji z jazdy samochodem osobowym na rzecz korzystania ze środków komunikacji zbiorowej – zapisano w ogłoszeniu o konkursie. 

Czyli – jakby nie patrzeć – król jest nagi. Celem jest zmuszenie mieszkańców do rezygnacji z motoryzacji indywidualnej. Czy to oznacza cofnięcie nas o ponad pół wieku, gdy tow. Gomułka perorował, że Polakom prywatne samochody nie są do niczego potrzebne? Zadaliśmy to pytanie Rzecznik Agnieszce Skupień.

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. „O tym, że włodarze stolicy regionu nie są przychylni…”??
    Skończcie już narzucać regionowi swoją samozwańczą stołeczność, szowinistyczne rybnikersy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button